حلول ماه ربیع الاول
1389/12/07 08:46:14
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

استانی شدن انتخابات جایگاه نمایندگی را ارتقا می‌دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی استانی شدن انتخابات را در جهت ارتقا جایگاه نمایندگی دانست و تاکید کرد: این طرح در واقع کمک خواهد کرد که نمایندگان در راستای وظایف تعریف شده در قانون اساسی که همان قانونگذاری و نظارت بر روند اجرای امور دستگاه‌ها است فعالیت کنند و ذهن و وقت خود را از مسائل خرد و جزئی رها کنند.
استانی شدن انتخابات جایگاه نمایندگی را ارتقا می‌دهد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی استانی شدن انتخابات را در جهت ارتقا جایگاه نمایندگی دانست و تاکید کرد: این طرح در واقع کمک خواهد کرد که نمایندگان در راستای وظایف تعریف شده در قانون اساسی که همان قانونگذاری و نظارت بر روند اجرای امور دستگاه‌ها است فعالیت کنند و ذهن و وقت خود را از مسائل خرد و جزئی رها کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/307.jpg استانی,شدن,انتخابات,جایگاه,نمایندگی,را,ارتقا,می‌دهد Icana


"سیدحسین نقوی حسینی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص معایب و محاسن طرح استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: طرح استانی شدن انتخابات در جهت ارتقا نقش و جایگاه نمایندگی است و موجب خواهد شد نیروهای توانمند، کارآمد  و با نگرش وسیع‌تر و کلان‌تر انتخاب شده و در چارچوب منافع ملی ایفای نقش کنند.

نماینده ورامین افزود: این طرح در واقع کمک خواهد کرد که نمایندگان در راستای وظایف تعریف شده در قانون اساسی که همان قانونگذاری و نظارت بر روند اجرای امور دستگاه‌ها است فعالیت کنند و ذهن و وقت خود را از مسائل خرد و جزیی رها کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توانمندی و پویایی را زیبنده نظام جمهوری اسلامی دانست و تاکید کرد: متاسفانه در حال حاضر بیشتر وقت نمایندگان صرف مشکلات منطقه‌ای و مسائل اجرائی، آبادانی و عمرانی حوزه‌های انتخابیه‌شان می شود و این مساله موجب غفلت از وظایف اصلی نمایندگی‌شان شده است.
نقوی حسینی تصریح کرد: وقتی مردم، مسئولان، شوراهای شهر و روستا، بخشدار و... برای هر مساله‌ای به نماینده مراجعه می کنند، نماینده نیز ناگزیر از پیگیری مسائل آنهاست از همین رو بیشترین زمان نمایندگی‌شان صرف امور اجرایی می شود.
وی ابراز امیدواری کرد با استانی شدن انتخابات مجلس و انتخاب افراد کارآمد و توانا زمینه برای ارتقا جایگاه نمایندگی و به موازات آن ارتقا جایگاه قوه مقننه فراهم شود.
 
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet