هدر موبایل
1389/12/10 08:18:59
سرویس سیاسی
نماینده محلات و دلیجان:

استانی‌شدن انتخابات، برحسن اجرای قانون کمک می‌کند

عضو هیان رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: طرح استانی شدن انتخابات در تقویت مجلس نقش مهمی ایفا می‌کند.
استانی‌شدن انتخابات، برحسن اجرای قانون کمک می‌کند عضو هیان رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: طرح استانی شدن انتخابات در تقویت مجلس نقش مهمی ایفا می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/439.jpg استانی‌شدن,انتخابات،,برحسن,اجرای,قانون,کمک,می‌کند Icana

"علیرضا سلیمی" در گفت ‌و گو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: استانی شدن انتخابات مجلس منافع و معایبی دارد و طرح ایده‌آلی نیست، اما از آنجا که منافع و فواید آن بیشتر از معایب است، طرح خوبی است.عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تاکید کرد: با تصویب این طرح و اجرای آن نمایندگان به وظایف ذاتی خود که همان قانونگذاری و نظارت است، رسیدگی خواهند کرد.

نماینده مردم محلات و دلیجان با بیان اینکه به دلایل متعدد نمایندگان به وظایف ذاتی خود نمی پردازند، تصریح کرد: نماینده پیش از آنچه که باید به وظیفه نمایندگی خود برسد دغدغه‌های منطقه‌ای و حوزه انتخابیه ذهنش را درگیر کرده است و بخشی نگری عاملی شده است تا نماینده با دقت کامل مسائل کشور و قانونگذاری را مدنظر نگیرد. 

به گفته این نماینده، با وجود اینکه در دستگاه‌های اداری کشور سلسه وظایف رعایت می‌شود، اما این مسئله در خصوص نمایندگان صدق نمی‌کند و وظایف آنها که تنها قانونگذاری و نظارت است به امور اجرایی نیز کشیده می‌شود. 

سلیمی در این باره توضیح داد: از آنجا که نمایندگان برای انتخاب مجدد به رای مستقیم مردم نیاز دارند و با آنها ارتباط نزدیک دارند به دنبال رفع مشکلات و معضلات حوزه انتخابیه می‌روند و وارد حوزه اجرایی نیز خواهند شد. 

نماینده مردم محلات و دلیجان تاکید کرد: اگر دستگاه‌ها و مسئولان کشوری نیز با مردم ارتباط تنگاتنگ برقرار می‌کردند دیگر لازم نبود نمایندگان از وظایف خود فاصله گرفته و دغدغه حل مشکلات شهرستان‌ها  و مردم را داشته باشند. 
سلیمی گفت: طرح استانی شدن انتخابات مجلس تا انداره‌ای کمک خواهد کرد تا مجلس به مسیر اصلی خود برگشته و در نتیجه دو وظیفه قانونگذاری و نظارت نمایندگان تقویت شود. 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات، تاکید کرد: طرح استانی شدن انتخابات مجلس، طرح کامل و ایده‌آلی نیست با این وجود در تقویت قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون کمک شایانی خواهد کرد.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet