ایام محرم 1398
1389/12/11 10:33:23
سرویس سیاسی
قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس:

استانی شدن انتخابات،مجلس را به سوی فعالیت‌ جمعی سوق می‌دهد

قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با دفاع از طرح استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: استانی شدن انتخابات، کار را به سمت فعالیت جمعی سوق می‌دهد.
استانی شدن انتخابات،مجلس را به سوی فعالیت‌ جمعی سوق می‌دهد قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با دفاع از طرح استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: استانی شدن انتخابات، کار را به سمت فعالیت جمعی سوق می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/1013.jpg استانی,شدن,انتخابات،مجلس,را,به,سوی,فعالیت‌,جمعی,سوق,می‌دهد Icana

"حسین نجابت" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با تاکید بر اهمیت استانی شدن انتخابات مجلس، به محاسن این طرح اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: استانی شدن انتخابات مجلس، کار را به سمت فعالیت جمعی سوق می دهد و کمک خواهد کرد که وظیفه اصلی نمایندگی که همان قانونگذاری و نظارت است به نحو بهتری در یک سیستم استانی اعمال شود.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر افزود: البته این طرح خالی از اشکال نیست و برخی معتقدند که این طرح موجب خواهد شد که مردم در مناطق شهری و روستایی نماینده مشخصی برای پیگیری کارهایشان نداشته باشند.

عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه به موازات استانی شدن انتخابات باید اختیارات شوراها افزایش پیدا کند، گفت: اعتقاد ما بر این است که با استانی شدن انتخابات بطور طبیعی باید اختیارات شوراهای شهر و روستا افزایش یابد و کارها از طریق این شوراها یا بخشداری‌ها، فرمانداری‌ها و استانداری‌ها دنبال شود و نماینده تنها وظیفه نظارت بر حسن اجرای این امور را داشته باشد.

قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس همچنین تاکید کرد: مردم باید انتظارات و خواسته‌های خود از نمایندگان را ساماندهی کنند و در چارچوب همان وظایف تعریف شده برای نمایندگان از آنها توقع داشته باشند.

عضو فراکسیون اصولگرایان به وضعیت فعلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر پیگیری بخش اعظم مشکلات حوزه انتخابیه متوجه نمایندگان شده و این مساله آنها را از وظایف اصلی‌شان دور کرده که امیدواریم با اجرای درست این طرح برخی مشکلات موجود مرتفع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet