هدر موبایل
1389/11/30 19:25:51
سرویس سیاسی
نماینده مردم نایین،خور و بیابانک:

اختلاف سلیقه‌‌ها میان مسئولان حل‌وفصل شود

مقام معظم رهبری، فرمانده کل قوا در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران سخنان بسیار مهمی فرمودند که شاید مهم‌ترین فراز آن مقابله با هر‌گونه تفرقه میان مسئولان بود.
اختلاف سلیقه‌‌ها میان مسئولان حل‌وفصل شود مقام معظم رهبری، فرمانده کل قوا در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران سخنان بسیار مهمی فرمودند که شاید مهم‌ترین فراز آن مقابله با هر‌گونه تفرقه میان مسئولان بود. https://cdn.icana.ir/d/019/335.jpg اختلاف,سلیقه‌‌ها,میان,مسئولان,حل‌وفصل,شود Icana

از سوی دیگر هفته گذشته همزمان با روزهای افتخار‌آفرین دهه مبارک فجر در کنار راه‌اندازی پروژه‌‌های مختلف عمرانی، دولت در راستای اجرای برنامه پنجم توسعه، قصد دارد چند وزارتخانه را در هم ادغام کند و خبر مهمی که این هفته به‌عنوان مهم‌ترین خبر منطقه و حتی جهان بود، فرار مبارک و گام بلند مردم مصر برای نیل به انقلاب بود.

روزنامه "نسل فردا" اصفهان درباره این مسایل با دکتر "حسین حسنی‌بافرانی" به گفت‌وگو نشسته است:

رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان نیروی هوایی ارتش فرمودند که اختلافافکنی هدف دشمن است و باید با هرگونه تفرقه میان مسئولان مقابله کرد. به نظر شما این رهنمود چگونه شکل اجرایی به خود میگیرد؟

طبیعتاًخطاب رهبر معظم انقلاب مسئولان ارشد نظام هستند؛ هم سران سهقوه و هم مدیران اجرایی در استانها و شهرستانها. آقا بارها فرمودهاند که اگر اختلاف سلیقه و نظری هم هست باید بین خود مسئولان حل شود که این حرفها میان مردم کشیده نشود ولی متأسفانه دیدیم که گاهی این اتفاق افتاد و مسئولین اگر اولویت اصلی کشور برایشان مصالح و منافع ملی باشد که قطعاً هم هست، باید اینرا بدانند که اختلاف در واقع مانع بزرگی برای رسیدن به این اهداف و مصالح و منافع ملی است. طبیعتاً فکر میکنم با مقداری صبر ،  سعهصدر و رایزنی و نشستهای بیشتر و به گونهای تقویت محبت و همدلی بین مسئولان هر سه قوه این مشکل برطرف میشود. متأسفانه مقداری این نشستها کمتر شده و طبیعتاً کسانی هم که دوستدار انقلاب نیستند و برخلاف مصالح و منافع ملی کشور کار میکنند از اختلاف بین کسانی که سکاندار خدمت در کشور هستند، سود میبرند و دنبال این هستند که به طریقی فاصله بین مسئولان کلان نظام بیندازند. این است که باید مسئولان کلان نظام در هر سه قوه، دولت، مجلس و قوه قضاییه با سعهصدر،  تدبیر هوشیاریشان را حفظ کنند. رسم بود  قبلاً کمیتههایی  تشکیل میشد، حالا هم بد نیست تا کارگروههایی  ایجاد شود تا پیش از اینکه مسایل رسانهای شوند  و حرفش بین مردم و کوچه بازار بیاید، بنشینند و این مسایل را به طریقی حل کنند. فکر میکنم مقام معظم رهبری هم بارها در این مورد توصیه کردهاند، حتی عبارتی دارند که خلاف شرع است؛ یعنی هم از نظر شرعی و فقهی و هم از نظر منافع ملی اختلاف از منکرهای مهم محسوب میشود. فکر میکنم بتوانیم در آغاز سیودومین سال پیروزی انقلاب و در دهه چهارم که دهه پیشرفت و عدالت هم است انشاءالله  این بحثها را کنار بگذاریم. طبیعتاً انسجام و اتحاد و همدلی در سطح ملی به نظر من پیام مهمی برای جهانیان و کسانی است که خواهان پیشرفت و توسعه کشور ما نیستند. به تعبیری اثر بازدارندگی اتحاد و انسجام ملی از مسایلی مثل انرژی هستهای و اینها برای کشور ما خیلی بیشتر است.

  تحولات مصر را چگونه ارزیابی میکنید.

مصر دروازه جهان اسلام است و حدود سه دهه میشود که مطالبات اسلامخواهی مردم مسلمان مصر متأسفانه زیر چکمههای دیکتاتوری سرکوب شده است و طبیعتاً این انرژی متراکم آزاد شده و خوشبختانه مردم مصر در حال رسیدن به یک دموکراسی در سرزمین خود هستند. جالب اینکه مدعیان دموکراسی و در رأس آنها آمریکاییها مدافع اصلی دیکتاتور هم بودند و اینها که همیشه دم از مردم میزنند و از تعیین سرنوشت کشورها و ملتها به دست مردم سخن میگویند برخوردی دوگانه دارند، اما با انقلاب و حرکت انقلابی مردم مصر، آنها حالا حق دارند خودشان در تعیین سرنوشتشان دخالت کنند و پس از این همه سال دیکتاتوری بسیار خشن موفق شدند تا حسنی مبارک را از کشورشان فراری دهند، اما اکنون ابتدای راه است و بایستی تا پایان راه و گرفتن مطالبات اصلی و رسیدن به اهدافشان در سرزمین مصر که جزو یکی از تمدنهای اصیل و ناب اسلامی است از پای ننشینند و کار را تمام شده ندانند. همین که به آمریکا بگویند که خودمان میخواهیم روی پای خودمان بایستیم و اجازه دخالت به آنها ندهند این پیروزی بزرگی برای کشور مصر است طبیعتاً ما هم در مجلس، در دولت و کشورمان فکر میکنیم مردم  مصر باید سکاندار اصلی کشورشان باشند و احزاب و گروههای مختلفی که دارند  به سمت و سویی  پیش بروند که آرامش در کشورشان برقرار شود و انشاءالله به مطالبات اصلیشان برسند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet