ایام محرم 1398
1389/11/30 10:18:26
سرویس اجتماعی
آلیا:

سهمیه معلولان در آزمون استخدامی پرستاران در نظر گرفته شود

رییس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی، از وزیر بهداشت و درمان خواست تا ۳ درصد مربوط به سهمیه معلولان در آزمون استخدامی پرستاری اعمال شود و همچنین بر ضرورت افزایش مستمری این قشر در لایحه بودجه سال ۹۰ تاکید کرد.
سهمیه معلولان در آزمون استخدامی پرستاران در نظر گرفته شود رییس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی، از وزیر بهداشت و درمان خواست تا 3 درصد مربوط به سهمیه معلولان در آزمون استخدامی پرستاری اعمال شود و همچنین بر ضرورت افزایش مستمری این قشر در لایحه بودجه سال 90 تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/315.jpg سهمیه,معلولان,در,آزمون,استخدامی,پرستاران,در,نظر,گرفته,شود Icana

"فاطمه آلیا" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه هنوز پاسخی از سوی وزارت بهداشت در خصوص نامه‌ای که به این وزارتخانه برای آزمون استخدامی فرستادم، دریافت نکردم افزود: در قانون جامع حمایت از حقوق معلولان آمده است که هر نوع استخدام دولتی که صورت می‌گیرد، سه درصد باید به معلولان اختصاص پیدا کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، اظهار کرد: من حدود سه قبل در یک جلسه حضوری نیز موضوع استخدام معلولان را با وزیر بهداشت و درمان مطرح کردم و خواستم در مورد آزمون پرستاری سهمیه معلولان در نظر گرفته شود.

وی دلیل برگزاری آزمون استخدامی پرستاران را برای تثبیت شغل افرادی که در مراکز درمانی در حال فعالیت هستند عنوان کرد و گفت: اینکه می‌گوییم معلول در واقع آنها افرادی هستند که یک ناتوانی کوچک جسمی و یا ناراحتی دارند که به شغلشان لطمه‌ای نخواهد زد، چون طیف معلولان بسیار وسیع است.

آلیا در ادامه تصریح کرد: حدود 2 هفته قبل نیز به صورت مکتوب در این رابطه با وزیر بهداشت صحبت کردم و رونوشت این نامه را نیز به معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری و همچنین کمیسیون بهداشت مجلس ارسال کردم تا همه در این رابطه نظارت داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس، اظهار امیدواری کرد که بی‌توجهی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش در مورد معلولان و سهمیه سه درصدی صورت گرفت، درمورد آزمون پرستاری صورت نگیرد.

مستمری معلولان باید طبق پایه حقوق قانون کار باشد

رییس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان همچنین در خصوص انتظارات فراکسیون متبوعش از بودجه مربوط به معلولان در لایحه بودجه سال 90 گفت: ما بارها این موضوع را با مسئولان اجرایی مطرح کردیم که در برابر این قشر از جامعه وظایف مهمی را داریم.

آلیا با تاکید بر اینکه کمترین انتظار این است که معلولان طبق قانون، مستمری دریافت کنند، افزود: مستمری معلولان باید طبق پایه حقوق قانون کار باشد که متاسفانه در حال حاضر دریافتی آنها از این مقدار پایین‌تر است.

به گفته نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، انتظار می‌رود که وزیر رفاه و تامین اجتماعی در لایحه پیشنهادی دولت تمام این موارد را در اولویت قرار دهد و ما نیز تمام تلاشمان را در مجلس می‌کنیم که این لایحه رای بیاورد.

آلیا به مناسبت برگزاری آزمون استخدامی پرستاران نامه‌ای را برای وزیر بهداشت ارسال کرده است در بخش‌های از این نامه آمده است:

از آنجایی که شماری از انواع معلولیت‌ها اشکال و مانعی برای بخشی از فعالیت‌های مرتبط با شغل شریف پرستاری نیست، لذا ضروری است از هم‌اکنون با بهره‌گیری از ظرفیت و توان و مسئولیت سازمان بهزیستی کشور به معلولان واجد شرایط اطلاع‌رسانی شود تا فرصت شرکت در آزمون و برخورداری از حق قانونی آنان فوت نشود.

اگرچه تجربه برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش و نوع نگرش بعضی از مسئولان آن وزارت نسبت به جذب معلولان برای‌ آنان ایجاد دغدغه کرده است. امید می‌رود در سایه تدبیر و برنامه‌ریزی سرکار عالی آزمون استخدام آتی، آزمونی برای توجه آن وزارت به حقوق قانونی معلولان عزیز باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet