هدر موبایل
1389/11/29 19:53:42
سرویس بین الملل
نماینده کرمان:

وحدت رمز پیروزی مسلمانان بر نظام سلطه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی وحدت را رمز پیروزی جهان اسلام بر استکبار جهانی خواند و تصریح کرد: رعایت همین مسئله فتوحات بزرگ و پیشرفت‌های علمی و فرهنگی چشم گیر را برای مسلمانان به ارمغان خواهد آورد.
وحدت رمز پیروزی مسلمانان بر نظام سلطه است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی وحدت را رمز پیروزی جهان اسلام بر استکبار جهانی خواند و تصریح کرد: رعایت همین مسئله فتوحات بزرگ و پیشرفت‌های علمی و فرهنگی چشم گیر را برای مسلمانان به ارمغان خواهد آورد. https://cdn.icana.ir/d/019/253.jpg وحدت,رمز,پیروزی,مسلمانان,بر,نظام,سلطه,است Icana

"غلامرضا کرمی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت، راجع به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره وحدت جهان اسلام، گفت: وحدت در مکتب اسلام جایگاه بسیار رفیع دارد و به عنوان یکی از اساسی‌ترین رکن جامعه اسلامی مورد توجه قرار گرفته که آن را در مناسک حج، نماز جماعت و سایر اعمال مذهبی مسلمانان می‌توان به نظاره نشست.
نماینده کرمان و راور تصریح کرد: جامعه اسلامی به ریسمان حبل الله چنگ می‌زند و هیچ شکی در حقانیت این امر ندارد. رعایت همین مسئله در زمان حکومت پیامبر اکرم (ص) فتوحات بزرگ و پیشرفت‌های علمی و فرهنگی چشم گیر مسلمانان را پایه ریزی کرد و گامی بلند در راستای عبور از جاهلیت برداشته شد.
وی افزود: شکی نیست که امروز هم با اتحاد و انسجام حول قرآن، مکتب پیامبر اسلام و احکام وحی الهی امت‌های مسلمان خواهد توانست در فضایی توأمان با آزادی بیان و امنیت روانی و فکری کارهایی را انجام دهند که چشم جهانیان را خیره کند، اما برای تحقق این موضوع می‌طلبد برخی کشورهای اسلامی از ایران الگو بگیرند و فضای سیاسی و اجتماعی خود را به نفع ملت‌های خود تعدیل کنند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به نقش آفرینی نخبگان، خاطرنشان کرد: فضای آزاد موجود در تمدن اسلامی زمان پیامبر (ص) می‌تواند الگویی برای نخبگان و خواص جهان اسلام باشد تا بازگویی مجددی در آن شیوه‌ها متناسب با شرایط روز انجام دهند و جامعه را در این مسیر هدایت کنند.
وی اضافه کرد: مسلمانان جوامع مختلف اگر به عمق تفکر و اندیشه اسلامی آگاه شوند از بیگانه هراسی دوری کرده و با وحدت میان یکدیگر، تفرقه‌ها را زایل و نقاط اشتراکی را پر رنگ و تقویت می‌کنند.

کرمی ادامه داد: قطعا چنین وضعیتی بر سیاستمداران و دولتمردان اثر خواهد داشت و آن‌ها را به سوی وحدت اسلامی سوق می‌دهد.
نماینده کرمان با اظهار اینکه وحدت رمز پیروزی مسلمانان بر نظام سلطه است، تصریح کرد: اگر مسلمانان بر سرنوشت خود حاکم شوند، خواهند توانست در مجامع بین‌المللی و گروه عدم تعهد خواسته‌های خود را مطرح و کشورهای غیرمسلمان را به رقابت و چالش بکشند.

وی با اشاره به تلاش جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد وحدت میان ملل مسلمان، گفت: در این سه دهه گذشته، جمهوری اسلامی اقدامات خوبی را برای وحدت مسلمانان جهان انجام داده است، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم و باید در این مسیر تداوم حرکت صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet