روز مجلس
1389/11/30 12:43:53
سرویس اقتصادی
ثروتی با انتقاد از عملکرد وزارت ارتباطات اعلام کرد:

سئوال از وزیر ارتباطات در صحن علنی مجلس

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، با انتقاد از تبعیض و اهمال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه زیرساخت های ارتباطی کشور، از طرح سئوال از وزیر ارتباطات در صحن علنی مجلس خبر داد.
سئوال از وزیر ارتباطات در صحن علنی مجلس نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، با انتقاد از تبعیض و اهمال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه زیرساخت های ارتباطی کشور، از طرح سئوال از وزیر ارتباطات در صحن علنی مجلس خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/285.jpg سئوال,از,وزیر,ارتباطات,در,صحن,علنی,مجلس Icana

"موسی الرضا ثروتی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت گفت: وضعیت دسترسی به شبکه اینترنت در مناطق مختلف کشور نابرابر و ناپایدار است و بسیاری از استان های کشور کمترین توان دسترسی به اینترنت را دارند.

 نماینده مردم بجنورد، جاجرم، مانه، سملقان و گرمه، از پایین بودن ظرفیت دسترسی به شبکه اینترنت در استان خراسان شمالی انتقاد کرد.

 وی افزود: در شهری مثل بابل هم اکنون 6هزار مشترک ای.دی.اس.ال (ADSL) وجود دارد در حالی که ظرفیت کل استان خراسان شمالی برای اشتراک ای.دی.اس.ال (ADSL) کمتر از چهارهزار است و درخواست های مردم برای اشتراک ای.دی.اس.ال (ADSL) باعدم توانایی مخابرات استان در تامین اشتراک مواجه می شود.

 ثروتی همچنین بر موضوع بیمه کارگزاران وزارت ارتباطات تأکید کرد و گفت: وزارت ارتباطاتبراساس اصل 29 قانون اساسی مکلف شده است کارگزاران خود را بیمه کند اما تا کنون کارگزاران این وزارتخانه در مراکز خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات در شهرها و روستاهای کشور بیمه نشده اند.

 این نماینده تصریح کرد: مجلس،اعتباری افزون بر 20 میلیارد تومان از محل بودجه سال 89 برای بیمه کارگزاران وزارت ارتباطات درنظر گرفته بود که متاسفانه تاکنون این اعتبار از سوی این وزارتخانه دریافت و صرف بیمه کارگزاران نشده است.

 وی، همچنین وضعیت واگذاری تلفن ثابت را نامطلوب خواند و اظهار داشت: هم اکنون در شهر بجنورد نیاز به بیش از 10 هزار خط تلفن ثابت وجود دارد در حالی که ظرفیت و کشش اشتراک تلفن ثابت در این شهر با توجه به زیرساخت های موجود، هرگز پاسخگوی نیاز مردم نیست.

 نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، علت نابرابری در ظرفیت های اشتراک تلفن ثابت، ای.دی.اس.ال (ADSL) و دیگر امکانات ارتباطی را تبعیض مدیران کشوری برای ارائه خدمات خواند و تأکید کرد: تا برطرف شدن کامل مشکلات پای سئوال و حتی استیضاح وزیر نیرو نیز خواهم ماند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet