خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/11/29 13:06:30
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محجوب در کنگره مردم‌سالاری:

احزاب باید مدرسه‌ای برای تعلیمات فعالیت سیاسی باشد

دبیر فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: اندیشه و کار حزبی در کشور ما به عنوان یکی از قدیمی‌ترین کشورهای خاورمیانه مطرح بوده و در این زمینه پیشتاز بوده‌ایم.
احزاب باید مدرسه‌ای برای تعلیمات فعالیت سیاسی باشد دبیر فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: اندیشه و کار حزبی در کشور ما به عنوان یکی از قدیمی‌ترین کشورهای خاورمیانه مطرح بوده و در این زمینه پیشتاز بوده‌ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/211.jpg احزاب,باید,مدرسه‌ای,برای,تعلیمات,فعالیت,سیاسی,باشد Icana

به گزارش ایسنا، علیرضا محجوب در نهمین کنگره حزب مردمسالاری اظهار کرد: بزرگترین مشکل حزب در کشور ما این است که فعالیت‌های حزبی پیوسته، معتدل، معمول و رایج نبوده و این مشکل نیز دلایل متعدد دارد.

وی با اشاره به موانع کار حزبی در طول تاریخ معاصر ایران و با اشاره به این‌که «یکی از شعارهای اصلی همیشگی مردم ایران اعتراض به نظام تک حزبی بود» تصریح کرد: نظام تک‌حزبی اولین محوری بود که مردم به آن معترض شدند و شعار آزادی در کنار استقلال و جمهوری اسلامی ـ جزء جداناپذیر قانون اساسی ـ ناشی از آن است که مردم می‌خواستند همه در ارائه اندیشه‌های‌شان آزاد باشند.

وی با بیان این‌که «در ایران مرتب گسستی در تاریخ حزبی داشته‌ایم» گفت: بعد از انقلاب هم این سیر تاریخی ادامه پیدا کرد، یعنی برخی احزاب که در اوایل انقلاب فعالیت پرشور داشتند بعد از چند سال متوقف شدند و دوباره به فعالیت خود ادامه دادند و باز هم متوقف شدند.

این نماینده مجلس با اعتقاد به این‌که « در ایران احزاب در شرایط بحرانی شکل گرفته‌اند» افزود: چنین کاربرد و مصرفی از حزب درست نیست؛ بلکه حزب مثل یک مدرسه است که برای تعلیمات فعالیت سیاسی تشکیل می‌شود. در ایران احزاب مولود شرایط بحرانی بوده‌اند و وقتی شرایط بحرانی به هر دلیل متوقف ‌شد مورد مخالفت قرار ‌گرفته‌اند.

وی با تاکید بر این‌که «بنیان تحرک حزبی باید بر این اساس باشد که حزب برای شرایط خاص نیست» خاطرنشان کرد: حزب برای کار تعلیماتی و آموزش است و این مهمترین کاربرد کار حزبی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet