هدر موبایل
1389/11/29 13:22:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شهاب‌الدین صدر در شورای عالی استان‌ها:

نباید نسبت به شوراها بی‌توجه و بی‌تفاوت باشیم

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی مترقی‌ترین قوانین را در خود دارد که در آن برنهاد شوراها تاکید شده است و این نهاد را به عنوان نماد مردم‌سالاری اسلامی مدنظر قرار داده که نباید آن را کمرنگ کرده و یا نسبت به آن بی‌توجه و بی‌تفاوت باشیم.
نباید نسبت به شوراها بی‌توجه و بی‌تفاوت باشیم نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی مترقی‌ترین قوانین را در خود دارد که در آن برنهاد شوراها تاکید شده است و این نهاد را به عنوان نماد مردم‌سالاری اسلامی مدنظر قرار داده که نباید آن را کمرنگ کرده و یا نسبت به آن بی‌توجه و بی‌تفاوت باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/37.jpg نباید,نسبت,به,شوراها,بی‌توجه,و,بی‌تفاوت,باشیم Icana

به گزارش ایسنا، سید شهاب‌الدین صدر که امروز میهمان چهل‌ویکمین اجلاس شورای عالی استان‌ها بود، در جمع نمایندگان این شورا با اعلام اینکه استقلال سیاسی، اجتماعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران در شرایط کنونی به برکت اسلام و انقلاب حاصل شده است، اظهار کرد: جمهوری اسلامی فصل جدیدی از شرایط اجتماعی و اقتصادی خود را آغاز کرده که با اجرای قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها شکل جدید آن به وضوح قابل مشاهده است.

وی با اشاره به اهتمام مجلس چهارم و پنجم برای اصلاح قیمت بنزین، اظهار کرد: متاسفانه در دوران خاتمی این طرح و پیشنهاد اجرایی نشد، اما دولت دهم توانست آن را با موفقیت آغاز و اجرا کند و در حال حاضر با همه تحریم‌ها و مشکلاتی که داشته‌ایم، امور معیشتی مردم مختل نشده است.

صدر تصریح کرد: در حال حاضر در عرصه‌های نظامی به سطحی مناسب و قابل قبول رسیده‌ایم به حدی که امکان تست موشک بالستیک را هم داریم، اما قطعنامه‌ شورای امنیت این اجازه را به ما نمی‌دهد، اما همه جهان می‌داد که ما این توانایی را داریم که در داخل کشورمان تمام نیازهای نظامی‌مان را تامین کنیم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه مجلس و شوراها را به عنوان نمادهای اراده‌ نظام جمهوری اسلامی برای مردم‌سالاری عنوان کرد و گفت: جمهوری اسلامی مترقی‌ترین قوانین را در خود دارد که در آن بر نهاد شوراها تاکید شده است و این نهاد را به عنوان نماد مردم‌سالاری اسلامی مدنظر قرار داده که نباید آن را کمرنگ کرده و یا نسبت به آن بی‌توجه و بی‌تفاوت باشیم.

وی با تاکید براین‌که نهاد شوراها نباید خطوط انحرافی داشته باشد، افزود: نمایندگان شوراها در واقع از بطن مردم بیرون آمده‌اند و همراه‌شدن آنها در صحنه‌های مختلف انقلاب نشان از همراهی مردم دارد.

وی با اشاره به گستردگی شوراها در همه‌ شهرها و روستاهای کشور گفت: هر چند که اختلافاتی در جایگاه شوراها و فعالیت آنها وجود دارد، اما این جایگاه نمی‌تواند اصل نهاد شوراها را زیرسوال ببرد.

به گزارش ایسنا، وی در ادامه با اشاره به حوادث چند روز اخیر و 25 بهمن‌ماه که بلافاصله پس از حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه انجمن شد، تصریح کرد: دشمن می‌خواست با این حرکت خود به حرکت انقلابی مردم ضربه بزند و نقطه‌ امید مردم را خدشه‌دار کند، اما این حرکت ضد دینی و ضد انقلابی قطعا به مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران آسیبی وارد نمی‌کند و ملت ایران از جایشان تکان نمی‌خورند.

صدر با بیان این‌که 9 دی‌ماه یکی از فصل‌های مهم حضور همه‌جانبه‌ی مردم در صحنه است، گفت: از این روزهای حضور مردم در همراهی با نظام جمهوری اسلامی ایران کم‌ نداشته‌ایم و حکومت‌های مردمی براساس همین حضور در صحنه‌ مردم، پایداری خود را حفظ می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet