ایام محرم 1398
1389/11/29 14:58:25
سرویس سیاسی

درخواست فراکسیون شیعیان بحرین: حکومت مشروطه شود

فراکسیون شیعیان در پارلمان بحرین خواستار تغییر نوع حکومت این کشور به پادشاهی مشروطه شدند.
درخواست فراکسیون شیعیان بحرین: حکومت مشروطه شود فراکسیون شیعیان در پارلمان بحرین خواستار تغییر نوع حکومت این کشور به پادشاهی مشروطه شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/284.jpg درخواست,فراکسیون,شیعیان,بحرین:,حکومت,مشروطه,شود Icana

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه القدس العربی چاپ لندن، فراکسیون وفاق بزرگترین فراکسیون پارلمانی شیعیان بحرین اعلام کرد از موضع خود نسبت به تعلیق عضویت اعضای این فراکسیون در پارلمان بحرین عقب نشینی نمی کند.

"شیخ علی سلمان" رهبر حزب وفاق اظهار داشت: نمایندگان حزب وفاق تا زمانی که نوع حکومت بحرین از پادشاهی مطلقه به "پادشاهی مشروطه " تبدیل نشود وکابینه، منتخب مردم نباشد از موضع خود در مورد تعلیق عضویت خود در پارلمان عقب نشینی نمی کنند.
 
وی افزود: بر اساس شیوه پادشاهی مشروطه، کابینه از سوی مردم انتخاب می شود و مردم این حق را خواهند داشت تا در صورت عدم تحقق خواسته ها و اهدافشان توسط کابینه، آن را بازخواست و کابینه دیگری انتخاب کنند.
فراکسیون پارلمانی وفاق 18 کرسی از 40 کرسی پارلمان بحرین را در اختیار خود دارد.
 
اعضای این فراکسیون پارلمانی روز سه شنبه گذشته در اعتراض به کشته شدن یک شهروند بحرینی در اعتراضات مردمی، عضویت خود را در پارلمان بحرین به تعلیق درآوردند.
 
بحرین از روز دوشنبه گذشته تاکنون شاهد اعتراضات گسترده مردمی است که خواهان اصلاحات سیاسی و رفع تبعیض میان اکثریت شیعه و اقلیت سنی  این کشورهستند.
 
تا کنون در این اعتراضات چهار نفر کشته شده اند.
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet