هدر موبایل
1389/11/29 13:45:50
سرویس اقتصادی
در صورت ادامه تأخیر دولت در تقدیم لایحه بودجه 90

قادری: مجلس طرح چند دوازدهم بودجه89 را تصویب می‌کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر دولت لایحه بودجه سال ۹۰ را هر چه زودتر تقدیم نکند، مجلس بودجه را به صورت طرحی مبتنی بر بودجه ۸۹ ارائه می‌کند.
قادری: مجلس طرح چند دوازدهم بودجه89 را تصویب می‌کند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر دولت لایحه بودجه سال 90 را هر چه زودتر تقدیم نکند، مجلس بودجه را به صورت طرحی مبتنی بر بودجه 89 ارائه می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/277.jpg قادری:,مجلس,طرح,چند,دوازدهم,بودجه89,را,تصویب,می‌کند Icana

"جعفر قادری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت تصریح کرد: البته در قانون اشاره نشده است چند دوازدهم بودجه را کدام قوه باید مطرح کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس تصریح کرد: اگر دولت به این رویه ادامه دهد و نخواهد بودجه سال 90 را تا پایان سال به مجلس تقدیم کند، مجلس مجبور خواهد شد طرح بودجه را تنظیم کند.

وی ادامه داد: مجلس در صورت ارائه طرح بودجه، آن را مبتنی بر بودجه سال 89 تصویب خواهد کرد.
 

به گفته این نماینده، گفت: طرح مجلس برای بودجه، چند دوازدهمی بودجه سال 89 و تنها برای یک یا  دو ماه نخست سال جدید قابل اجرا خواهد بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات ادامه داد: بر همین اساس، دولت هم در دو ماه نخست سال آینده، بودجه مصوب مجلس را اجرا خواهد کرد و پس از بررسی بودجه پیشنهادی دولت، سند مالی سال 90 دو باره از سوی مجلس ابلاغ خواهد شد.

در ماده 217 آیین نامه داخلی در باره بودجه چند دوازدهمی آمده است، در زمان بررسی لایحه بودحه طرح یا لایحه ای را نمی توان مطرح کرد، مگر یک یا چند دوازدهمی بودجه آن هم در صورت ضرورت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet