هدر موبایل
1389/11/29 13:56:48
سرویس بین الملل
قنبری با اشاره به تلاش ترکیه برای برگزاری دور بعدی مذاکرات؛

غربی‌ها تا حقوق هسته‌ای ایران را به رسمیت نشاسند، مذاکره بی‌حاصل است

نماینده ایلام تلاش ترکیه برای حل مناقشه هسته‌ای میان غرب و ایران را بی‌نتیجه خواند و تصریح کرد: مواضع اشتون و برخی مقامات کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی طی چند هفته اخیر مبیّن این مطلب است که ۱+۵ نمی‌خواهد موضوع را با استفاده از راهکارهای دیپلماتیک به سرانجام برساند.
غربی‌ها تا حقوق هسته‌ای ایران را به رسمیت نشاسند، مذاکره بی‌حاصل است نماینده ایلام تلاش ترکیه برای حل مناقشه هسته‌ای میان غرب و ایران را بی‌نتیجه خواند و تصریح کرد: مواضع اشتون و برخی مقامات کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی طی چند هفته اخیر مبیّن این مطلب است که ۱+۵ نمی‌خواهد موضوع را با استفاده از راهکارهای دیپلماتیک به سرانجام برساند. https://cdn.icana.ir/d/019/267.jpg غربی‌ها,تا,حقوق,هسته‌ای,ایران,را,به,رسمیت,نشاسند،,مذاکره,بی‌حاصل,است Icana

"داریوش قنبری" در مورد اظهارات وزیر امورخارجه ترکیه مبنی بر احتمال انجام دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ در استانبول، گفت: ترکیه با حسن نیت به دنبال حل مناقشه بین ایران و ۱+۵ است، ولی غافل از آنکه وزنه و سنگینی لازم برای این کار را ندارد. از این رو بعید است تلاش‌های بسته شدن پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی از طریق دیپلماسی به نتیجه برسد.
نماینده ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چرداول تصریح کرد: مواضع اشتون و برخی مقامات کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی طی چند هفته اخیر مبیّن این مطلب است که ۱+۵ نمی‌خواهد موضوع را با استفاده از راهکارهای دیپلماتیک به سرانجام برساند و آن‌ها قصد دارند شانس خود را با تشدید تحریم‌ها مجدداً آزمایش کنند.
وی افزود: وقتی مذاکرات ۱+۵ با ایران در چند سال گذشته مورد دقت قرار می‌گیرد، مشخص می‌شود این‌ها همواره بعداز گفتگو رو به شانتاژ خبری آورده‌اند تا به افکار عمومی جهان القاء کنند جمهوری اسلامی به مسیرهای مسالمت آمیز پایبند نیست. درحالیکه نیت و قصد اصلی آن‌ها افزایش فشار و تشدید تحریم‌های بین‌المللی بوده است و نه چیز دیگر.
سخنگوی فراکسیون خط امام(ره) مجلس خاطرنشان کرد: با تفاسیر گفته شده، در آینده نزدیک مذاکره‌ای میان دو طرف انجام نخواهد شد، اگر هم در استانبول یا هر جای دیگری نشست صورت گیرد، نتیجه آن بهتر از مذاکره استانبول گذشته نخواهد بود.
وی با اشاره به بی‌اعتمادی  دو طرف، اضافه کرد: طرف غربی تا حقوق غنی سازی را برای ملت ما به رسمیت نشناسد، مذاکره و گفتگو بی‌حاصل است و اگر هم بر تعیین زمان برای دور بعدی نشست‌های دیپلماتیک اصرار کنند تنها مقصودش اتلاف وقت است.

"احمد داود اغلو"، وزیر خارجه ترکیه اخیرا از تلاش ترکیه برای برگزاری دور بعدی مذاکرات ایران و گروه 1+5 احتمالا در استانبول خبرداده بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet