خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/11/29 19:32:02
سرویس بین الملل
ابراهیمی مطرح کرد؛

قبول پیش شرط‌های ایران، شرط مذاکره با 1+5

نائب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به تلاش ترکیه به منظور برگزاری نشست ۱+۵ در استانبول، گفت: در صورتی که اعضای گروه۱+۵ پیش‌شرط‌های ایران را قبول کنند، ایران بر سر میز مذاکره حاضر خواهد شد.
قبول پیش شرط‌های ایران، شرط مذاکره با 1+5 نائب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به تلاش ترکیه به منظور برگزاری نشست 1+5 در استانبول، گفت: در صورتی که اعضای گروه1+5 پیش‌شرط‌های ایران را قبول کنند، ایران بر سر میز مذاکره حاضر خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/327.jpg قبول,پیش,شرط‌های,ایران،,شرط,مذاکره,با,1+5 Icana

"حسین ابراهیمی" در گفت‌وگو با  خانه ملت، با اشاره به اظهارات "احمد داود اوغلو" وزیر خارجه ترکیه درخصوص احتمال برگزاری دور دیگری از مذاکرات ایران و 1+5 در استانبول، گفت: مذاکرات جدید بر مبنای بیانیه تهران پیش خواهند رفت و ایران تنها در صورت قبول این اصول از جانب گروه 1+5 در نشست استانبول حاضر خواهد شد.

نماینده بیرجند و درمیان با یادآوری ادعاهای اخیر "کاترین اشتون"مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و"یوکیو آمانو" مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی درخصوص فعالیت‌های صلح‌آمیزهسته‌ای ایران، افزود: استفاده از حربه تحریم و تهدید، شیوه‌ای است که کشورهای غربی به منظور اعمال فشار بر ایران به طور مدام از آن استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: تا به حال ایران اثبات کرده است که  کشورهای غربی با استفاده از این شیوه‌ها  نخواهند توانست به خواسته‌های خود دست پیدا کنند.

ابراهیمی با تاکید بر مسالمت‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران، افزود: ایران تلاش می‌کند تا در چارچوب مقررات آژانس فعالیت کند و متقابلا باید از اعضای گروه 1+5 نیز توقع داشت که خواسته‌های خود را از ایران  در این چارچوب بیان کند.

بیانیه تهران در تاریخ 27 اردیبیهشت‌ماه میان سه کشورایران، ترکیه و برزیل در رابطه با موضوع  هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران صادر شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet