حلول ماه ربیع الاول
1389/11/29 15:50:09
سرویس اقتصادی
ثروتی با اشاره به توقف برخی از پروژه‌های عمرانی کشور:

دولت 40درصد بودجه عمرانی امسال را هزینه نکرده است

نایب رئیس کمیسوین برنامه، بودجه و محاسبات، از عدم پرداخت ۴۰ درصد از بودجه مصوب بخش عمران در سال جاری خبرداد و گفت: بسیاری از پروژه های عمرانی کشور به علت عدم تأمین اعتبار، متوقف شده‌اند.
دولت 40درصد بودجه عمرانی امسال را هزینه نکرده است نایب رئیس کمیسوین برنامه، بودجه و محاسبات، از عدم پرداخت 40 درصد از بودجه مصوب بخش عمران در سال جاری خبرداد و گفت: بسیاری از پروژه های عمرانی کشور به علت عدم تأمین اعتبار، متوقف شده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/285.jpg دولت,40درصد,بودجه,عمرانی,امسال,را,هزینه,نکرده,است Icana

"موسی الرضا ثروتی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، افزود: دولت نه تنها ریالی به صندوق ذخیره ارزی وارد نکرده است، بلکه بیش از 10 هزار میلیارد تومان هم از آن برداشت شده و این در حالی است که دولت بخش چشمگیری از بودجه عمرانی کشور را پرداخت نکرده است.

نماینده مردم بجنورد، جاجرم، مانه، سملقان و گرمه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از مجموع اعتبار30 هزار میلیارد تومانی مصوب برای بخش عمران کشور تنها 17 هزار میلیارد تومان به این بخش اختصاص داده شده است.

وی تأکید کرد: با استناد به آمارهای خود دولت، میانگین قیمت فروش نفت در سال جاری 75 دلار بوده است، در حالی که برنامه بودجه امسال، قیمت 65 دلار را برای هر بشکه نفت پیش بینی کرده بود.

دولت مازاد درآمدهایش را به صندوق ذخیره ارزی واریز کند

ثروتی با تأکید بر این که مازاد درآمدهای پیش بینی شده دولت باید به صندوق ذخیره ارزی واریز شود، گفت: تاکنون دولت، ریالی به این صندوق واریز نکرده است و این موضوع ابهام در درستی مدیریت مصرف درآمدها از سوی دولت را بیشتر می کند.

وی تصریح کرد: دولت مدعی است از محل گمرکات، فروش شرکت های دولتی به بخش خصوصی و مالیات در سال جاری درآمدی نداشته است و به همین علت، کسری بودجه امسال را توجیه پذیر می خواند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet