خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/11/29 18:42:14
سرویس فرهنگی
زمانی تشریح کرد

جزئیات تشکیل وزارت ورزش و جوانان

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قانون تشکیل"وزارت ورزش و جوانان" گفت: تشکیل این وزارتخانه مشکلات بخش ورزش و جوانان را کاهش و تا حد زیادی رفع می‌کند.
جزئیات تشکیل وزارت ورزش و جوانان سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قانون تشکیل"وزارت ورزش و جوانان" گفت: تشکیل این وزارتخانه مشکلات بخش ورزش و جوانان را کاهش و تا حد زیادی رفع می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/296.jpg جزئیات,تشکیل,وزارت,ورزش,و,جوانان Icana

"سیدجواد زمانی" نماینده کنگاور، صحنه، هرسین، بیستون و دینور در گفت و گو با نشریه باختر با اشاره به تصویب قانون تشکیل «وزارت ورزش و جوانان» در مجلس، گفت: اینجانب یکی از طراحان این طرح بودم که با دفاعیاتی که در صحن مجلس انجام دادم و مزایای آن‌را تشریح کردم، نمایندگان به آن رأی داده و به تصویب نهایی رسید.

وی افزود: کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مجلس در تصویب این طرح زحمات زیادی کشیدند و با همت آنها این طرح تبدیل به قانون شد و به تأیید شورای نگهبان هم رسید.

مزایا ویژگی‌های تشکیل «وزارت ورزش و جوانان»

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تشکیل «وزارت ورزش و جوانان» باعث می‌شود تا فردی نسبت به ورزش و بودجه‌های آن و همچنین نسبت به مشکلات جوانان پاسخگو باشد، گفت: وقتی ورزش کشور در قالب سازمان به‌عنوان سازمان تربیت بدنی بود و همچنین سازمانی به نام ملی جوانان داشتیم، در واقع به این معنا بود که مجلس نمی‌توانست بر آنها نظارت و کنترل داشته باشد چرا که رئیس این سازمان‌ها توسط رئیس‌جمهور عزل و نصب می‌شدند و رؤسای آنها تنها به رئیس‌جمهور پاسخگو بودند.

زمانی افزود: اما وقتی این دو سازمان به یک وزارت تبدیل شود و «وزارت ورزش و جوانان» شکل بگیرد، وزیر مربوطه در قبال مجلس وظایفی بر عهده خواهد داشت و باید به مجلس پاسخگو باشد بنابراین نظارت بیشتری بر آن صورت خواهد گرفت.

رأی اعتماد مجلس به وزیر «ورزش و جوانان»

وی تصریح کرد: اولین نظارت مجلس این‌است که وزیر مربوطه باید از مجلس رأی اعتماد بگیرد، بنابراین این‌گونه نخواهد بود که هر کسی در رأس این وزارت باشد.

نماینده کنگاور، صحنه، هرسین، بیستون و دینور در مجلس شورای اسلامی تأکید‌کرد: نمایندگان مجلس همه ابزارهای نظارتی را می‌توانند در قبال این وزیر بکار گیرند یعنی می‌توانند به وزیر تذکر دهند، از وی سؤال کنند و یا وی را در مقام استیضاح قرار دهند در حالی که قبلا این‌گونه ابزارها در قبال این سازمانها تنها می‌توانست برای رئیس‌جمهور بکار گرفته شود. از طرف دیگر سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس به‌خاطر یک سازمان هم‌چندان به صلاح مملکت نیست.

نظارت مجلس بر بودجه «وزارت ورزش و جوانان»

زمانی با‌اشاره به نظارت مجلس بر بودجه «وزارت ورزش و جوانان» گفت: مجلس بودجه این وزارتخانه را تعیین و بر‌نحوه هزینه آن هم نظارت خواهد کرد که این هم یکی دیگر از فواید این مصوبه مجلس شورای اسلامی است.

وی گفت: فایده دیگر تشکیل این وزارتخانه این‌است که وزیر در هیأت دولت یک رأی دارد در حالی که قبلا چنین امکانی نبود.

ارتقای سطح ورزشکشور و ساماندهی امورجوانان

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ارتقای سطح ورزش کشور و ساماندهی امور جوانان را فایده دیگر تشکیل این وزارتخانه ذکر کرد و افزود: با تشکیل این وزارتخانه ورزش کشور ساماندهی خواهد شد و رشد و ترقی در آن سریع‌تر و بهتر‌خواهد شد.

 نماینده کنگاور، صحنه، هرسین، بیستون و دینور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تاکنون برای جوانان به صورت دقیق و حساب شده برنامه‌ریزی نمی‌شد و بعضاً چند دستگاه در این زمینه برنامه‌های تداخل گونه داشتند.

صرف وقت بیشتر برای ورزش و جوانان

زمانی با‌اشاره به مشغله زیاد رئیس‌جمهور، خاطر نشان کرد: وقتی این دو سازمان زیر نظر رئیس‌جمهور بودند، وقت و فرصت چندانی برای رسیدگی به مشکلات آنان صرف نمی‌شد. چرا که رئیس‌جمهور مشغله‌های زیادی داشت.

وی تصریح کرد: وقتی متولی اصلی این دو سازمان در قالب وزارتخانه یک نفر و اختیارات وی در حد وزیر باشد، قطعاً فرصت بیشتری برای رسیدگی به این امور صرف خواهد شد و مشکلات تحت کنترل و برای رفع آن برنامه‌ریزی خواهد شد.

کاهش مشکلات ورزش و جوانان

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی کاهش مشکلات ورزش و جوانان را یکی دیگر از فواید تشکیل وزارت ورزش و جوانان ذکر کرد و اظهار داشت: تا کنون که سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان داشتیم شاهد بودیم که هر کدام از این سازمان‌ها مشکلات عدیده‌ای داشتند و بعضاً غیرقابل حل می‌شدند.

زمانی تصریح کرد: در واقع ادغام این دوسازمان باعث می‌شود تا مشکلات قبلی رفع و برای ارتقای آنها برنامه‌ریزی شود.

ادغام در قالب برنامهچهارم توسعه

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادغام این دو سازمان در راستای قانون برنامه‌چهارم صورت گرفت، گفت: بر اساس این قانون 20 درصد سازمانها باید در هم ادغام می‌شدند که متأسفانه تا کنون این قانون اجرا نشده‌است.

زمانی تصریح کرد: ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان مطابق قانون بوده و در واقع به نفع نظام و مردم است.

فرصت سهماهه رئیسجمهور برای معرفی وزیر ورزش و جوانان

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور محمود احمدی‌نژاد برای معرفی وزیر ورزش و جوانان سه ماه فرصت دارد، افزود: در حال حاضر تشکیل وزارت ورزش و جوانان از سوی شورای نگهبان تأیید و برای اجرا به دولت ابلاغ شده است و رئیس‌جمهور هم ظرف سه‌ماه باید وزیر مربوطه را برای گرفتن رأی اعتماد به مجلس معرفی کند.

نماینده کنگاور، صحنه، هرسین، بیستون و دینور در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم رئیس‌جمهوری وزیر را به مجلس شورای اسلامی معرفی و پیشنهاد دهد که هم جوان و هم ورزشکار باشد تا بتواند مشکلات هر دو بخش را حل و فصل و به خوبی این وزارتخانه را اداره کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet