روز مجلس
1389/11/29 15:30:19
سرویس بین الملل
کرمی‌راد:

دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ باید دارای چارچوب باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر قرار بر انجام مذاکره‌ای در استانبول یا هر مکان دیگری باشد قطعا جمهوری اسلامی بر مواضع و حقوق قانونی ملت ایران تاکید خواهد کرد گفت: در این دور مذاکرات باید پرونده هسته‌ای ما بسته شود.
دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ باید دارای چارچوب باشد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر قرار بر انجام مذاکره‌ای در استانبول یا هر مکان دیگری باشد قطعا جمهوری اسلامی بر مواضع و حقوق قانونی ملت ایران تاکید خواهد کرد گفت: در این دور مذاکرات باید پرونده هسته‌ای ما بسته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/250.jpg دور,بعدی,مذاکرات,ایران,و,۱+۵,باید,دارای,چارچوب,باشد Icana

"محمد کرمی راد" در مورد اظهارات اخیر "احمد داود اوغلو" وزیر امورخارجه ترکیه مبنی بر احتمال انجام دور بعدی مذاکرات ایران و ۱+۵ در استانبول، گفت: اگر قرار بر انجام مذاکره‌ای در استانبول یا هر مکان دیگری باشد قطعا جمهوری اسلامی بر مواضع و حقوق قانونی ملت ایران تاکید خواهد کرد.
نماینده کرمانشاه با بیان اینکه مذاکرات باید چارچوب داشته باشد، تصریح کرد: اذعان به حق غنی سازی ایران و لغو همه تحریم‌ها یک خواست ملی است که باید مورد توجه طرف غربی قرار گیرد. آن‌ها اگر ابهامی در رابطه با فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی دارند طی یک نامه رسمی ارائه دهند تا بعداز دریافت پاسخ مستدل و کار‌شناسانه پرونده ما به طور کامل بسته شود.
وی به زمان دبیرکلی روحانی، لاریجانی و جلیلی بر شورای عالی امنیت ملی اشاره کرد و افزود: در این سه دوره مذاکرات متفاوتی با غرب انجام شد ولی هیچ کدام از آن تدابیر و راه‌ها به نتیجه نرسید. بنابراین لازم است به دور تسلسل باطل خاتمه داده شود و اگر گفتگو‌های دیپلماتیکی در پیش است تنها به شرط حصول نتیجه باشد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی طی ۲۲ گزارش رسمی خود همواره بر صحت فعالیت‌های هسته‌ای ایران تصریح داشته و این مسئله حقوقی باید مورد توجه غرب برای پرهیز از اختلاف افکنی‌ها قرار گیرد تا وجه مشترک دو طرف تقویت شود.
وی با اشاره صحبت‌های مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نخست وزیر فرانسه مبنی بر لزوم تشدید فشارهای بین المللی علیه جمهوری اسلامی، ادامه داد: طی ۳۲ بعداز انقلاب اسلامی به این نوع اتخاذ مواضع غرب عادت کرده‌ا‌یم. ۱+۵ همیشه مذاکره را برای مذاکره خواسته‌اند تا وقت تلف کنند و خود را در پیشگاه افکار عمومی جهان تبرئه نمایند اما حقانیت ایران در نظر ملت‌های دنیا محرز و مسلم است.
"احمد داود اغلو"، وزیر امورخارجه ترکیه، اخیرا از تلاش این کشور برای انجام دور بعدی مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ احتمالا در استانبول خبرداده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet