ایام محرم 1398
1389/11/29 18:33:11
سرویس اقتصادی
راندمان پایین و تلفات نیروگاه‌ها، مهمترین مشکلات صنعت برق

خامکانی: راه‌اندازی بورس برق به توسعه کیفی این صنعت می‌انجامد

رئیس کمیته برق کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که راه‌اندازی بورس برق به نفع صنعت برق کشر است، پایین بودن راندمان و تلفات بالا در نیروگاه‌ها و خطوط انتقال برق را از مهمترین مشکلات صنعت برق کشور اعلام کرد.
خامکانی: راه‌اندازی بورس برق به توسعه کیفی این صنعت می‌انجامد رئیس کمیته برق کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که راه‌اندازی بورس برق به نفع صنعت برق کشر است، پایین بودن راندمان و تلفات بالا در نیروگاه‌ها و خطوط انتقال برق را از مهمترین مشکلات صنعت برق کشور اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/301.jpg خامکانی:,راه‌اندازی,بورس,برق,به,توسعه,کیفی,این,صنعت,می‌انجامد Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حسین امیری خامکانی که در این هفته به استان خراسان رضوی سفر کرده بود، در مراسمی با حضور مسئولان استان، آخرین وضعیت صنعت برق کشور را تشریح و تصریح کرد: با توجه به سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی باید صنایع مختلف از جمله صنعت برق به طور کامل و هرچه سریع تر به بخش خصوصی واگذار شود.

نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی، بورس برق را به نفع صنعت برق کشور خواند و افزود: این مسئله انگیزه تولیدکنندگان برق برای حرکت به سمت اقتصادی کردن تولید برق را افزایش می دهد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: با توجه به کاهش انگیزه کافی دولت برای ساخت نیروگاه‌ها در سال های اخیر بخش خصوصی بهترین گزینه برای ساخت نیروگاه ها و تولید برق است.
 
رئیس کمیته برق کمیسیون انرژی ادامه داد: حتی در مناطقی که گاز وجود دارد، انگیزه بخش خصوصی برای احداث نیروگاه‌ها و تولید برق بیشتر از بخش دولتی است.
 
امیری خامکانی با یادآوری این که امروزه تکنولوژی‌های جدید در بخش خصوصی تولید برق در حال افزایش است، افزود: راندمان نیروگاه‌ها و استفاده از انرژی اولیه و فسیلی در مسیری قرار گرفته تا حداکثر استفاده از آن صورت بگیرد.

وی اظهار داشت: مولدهای پراکنده که در محل مصرف، برق تولید می‌کنند و تولید همزمان برق و حرارت ، روش‌هایی هستند که هم اکنون در کل دنیا از آنها استفاده می‌شود.
 
رئیس کمیته برق کمیسیون انرژی مجلس با یادآوری تصویب دو قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی و قانون برنامه پنجم در مجلس گفت: بر اساس این دو قانون دولت موظف به حرکت به سمت تکنولوژی‌های جدید مولدهای پراکنده و تولید همزمان برق شده است.
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد: با راه‌ندازی بورس برق در کشور و استفاده از تکنولوژی های جدید ظرفیت‌های خوبی برای احداث نیروگاه‌ها در کل کشور شکل خواهد گرفت.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet