خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/11/30 10:48:19
سرویس اجتماعی
محمودزاده:

دولت توجه ویژه‌ای به مسایل فرهنگی مناطق مرزی داشته باشد

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی از نحوه تخصیص بودجه فرهنگی به مناطق مرزی با توجه به هجمه فرهنگی وارده بر این بخش انتقاد کرد و گفت: دولت در بودجه ۸۹ توجه ویژه ای به مسائل فرهنگی مناطق مرزی داشته باشد.
دولت توجه ویژه‌ای به مسایل فرهنگی مناطق مرزی داشته باشد نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی از نحوه تخصیص بودجه فرهنگی به مناطق مرزی با توجه به هجمه فرهنگی وارده بر این بخش انتقاد کرد و گفت: دولت در بودجه 89 توجه ویژه ای به مسائل فرهنگی مناطق مرزی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/319.jpg دولت,توجه,ویژه‌ای,به,مسایل,فرهنگی,مناطق,مرزی,داشته,باشد Icana

"جلال محمودزاده" در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص وضعیت تخصیص بودجه فرهنگی در حوزه انتخابیه اش گفت: با توجه به شبیخون فرهنگی که از طرف کشورهای منطقه در جریان است، دولت به خصوص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید اقدامی در خصوص مهار این اقدامات به انجام برساند.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داشتیم دولت با توجه به مسایل سیاسی موجود، بودجه مراکز فرهنگی در شهرستان های اقلیت های قومی مرز نشین را افزایش می داد، اما نه تنها این کار را به انجام نرسانده بلکه وضعیت بودجه فرهنگی بیش از هر زمان دیگری بدتر شده است.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید برنامه ای را طرح ریزی می کرد تا اعتباری برای توسعه نشریات ادواری، برگزاری تئاتر، شب شعر، جشنواره فیلم و و ....اختصاص می یافت اما دریغ از چنین اقدامات سازنده ای.

محمودزاده تصریح کرد: در حوزه انتخابیه مهاباد تنها یک ماهنامه  به چاپ می رسد بدون اینکه یک ریال از تسهیلات یارانه ای دولتی استفاده کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد: دولت و شخص رییس جمهوری توجه ویژه ای نسبت به مسایل فرهنگی مناطق مرزی در بودجه سال 1390اعمال کند.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet