هدر موبایل
1389/11/30 09:57:44
سرویس استان ها
میرخلیلی:

جاروی جادوگر به جان کشاورزان هرمزگان افتاده است

نماینده میناب رودان و جاسک با برشمردن کشاورزی، صیادی و مبادلات مرزی به عنوان منبع اصلی امرار معاش مردم میناب رودان و جاسک گفت: منابع امرار معاش مردم دچار نقصان شده اند واز سوی دیگر آفتی به نام جاروی جادوگر به جان کشاورزان استان افتاده و هزاران باغ لیمو را از بین برده است.
جاروی جادوگر به جان کشاورزان هرمزگان افتاده است نماینده میناب رودان و جاسک با برشمردن کشاورزی، صیادی و مبادلات مرزی به عنوان منبع اصلی امرار معاش مردم میناب رودان و جاسک گفت: منابع امرار معاش مردم دچار نقصان شده اند واز سوی دیگر آفتی به نام جاروی جادوگر به جان کشاورزان استان افتاده و هزاران باغ لیمو را از بین برده است. https://cdn.icana.ir/d/019/271.jpg جاروی,جادوگر,به,جان,کشاورزان,هرمزگان,افتاده,است Icana

" سید علی میرخلیلی" درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت در ارزیابی خود از وضعیت و مشکلات سال گذشته حوزه انتخابیه اش گفت: حوزه انتخابیه شرق هرمزگان دچار مشکلات زیادی است که حل نشده باقی مانده است.

نماینده مردم میناب،رودان و جاسک در مجلس شورای اسلامی به بیان این مشکلات پرداخت و اظهار داشت: وضعیت  اقتصادی و معیشتی مردم بسیار ضعیف است و من این مساله را بارها در صحن مجلس به دولت تذکر داده ام و بارها به صورت حضوری با نمایندگان دولت مطرح کرده ام، اما نتیجه ای مطلوب نگرفتیم.

وی ادامه داد:مشکلات دیگری که مردم میناب،رودان و جاسک با آن رو بروهستند آفتی  به نام جاروی جادوگر است که به جان کشاورزی استان افتاده است و هزاران باغ لیمو را از بین برده و خسارات جبران ناپذیری را به کشاورزان زده  که دولت آنها را جبران نکرد.

میرخلیلی افزود: کشاورزان برای حل مشکلات حاصل از خشکسالی وام گرفتند اما به دلیل تداوم خشکسالی وعدم درآمد پرداخت وام ها در موعد مقرر صورت نگرفت و جریمه به آن تعلق گرفت و پرداخت وام را برای کشاورزان غیر ممکن نمود.

خلیلی با بیان اینکه رئیس جمهور به همه بانک ها دستور داد تا جریمه های کشاورزان بخشوده شود گفت:تنها بانک کشاورزی این دستور را اجرا کرد و بانک های دیگر طالب جریمه وام های عقب افتاده هستند.

نماینده میناب، رودان و جاسک مشکل دیگرمردم منطقه و به خصوص روستائیان را مربوط به مساله صید  و صیادی دانست و گفت: با توجه به افزایش قیمت سوخت تا لیتری 700 تومان  و عدم صدور مجوز برای صید و نداشتن شغل دیگری جز صیادی مردمی که از این طریق امرار معاش می کنند با مشکل رو به رو شده اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه به بحث مبادلات مرزی استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: شهرهای استان هرمزگان مبادلات مرزی با کشورهای عمان و بحرین و ... دارد و ما برا ی تسهیل دراین مبادلات درخواست ایجاد بازرچه های مرزی را در میناب و جاسک از دولت داشته ایم تا از این رهگذر بخشی از مشکلات اشتغال و امرار معاش حل شود  که متاسفانه به این درخواست توجه ای نشد.

میر خللی همچنین از گران بودن تعرفه های گمرکی انتقاد کرد و گفت:تعرفه های گمرکی به حدی گران است که مانع ورود برخی مایحتاج مردم منطقه از جمله موتور لنگ می شود.

نماینده میناب، رودان و جاسک ادامه داد:تجارت مبادلات مرزی  مردم حوزه انتخابه ام تحت شعاع  بنادر بزرگ شهید رجایی و شهید باهنر قرار گرفته است و تاجران ارتباط چندانی با مردم منطقه ندارند و این مسئله نیز بر امرار معاش مردم منطقه تاثیرات منفی داشته است.

میر خلیلی گفت:در این شهرها حتی یک صنعت قابل توجه و اتکا وجود ندارد و وزرات صنایع و وزارت نفت  به وعده هایی که به مردم داده بودند عمل نکردند؛ نداشتن شغل موجب گرایش مردم به سمت مواد مخدر و همکاری با سودگران مرگ شود که هزینه سنگینی را برای نظام خواهد داشت.پ

وی در پایان خاطر نشان ساخت: میناب و رودان و جاسک محل ترانزیت مواد مخدر است و اگر توچه کافی به امرار معش مردم نشود ممکن است نداشتن شغل موجب گرایش مردم به سمت مواد مخدر و همکاری با سودگران مرگ شود که هزینه سنگینی را برای نظام خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet