حلول ماه ربیع الاول
1389/11/30 11:09:55
سرویس اقتصادی
پاپری‌مقدم با تأکیدبر بی‌اشکال بودن بودجه چنددوازدهمی برای کشور:

دولت موظف است بودجه چنددوازدهمی به مجلس پیشنهاد کند

عضو هیت رئیسه کمیسیون شوراهای و آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که دولت موظف است پیشنهاد چند دوازدهمی بودجه را به مجلس ارائه کند، گفت: سال مالی کشور ما، از تیرماه آغاز می‌شود و بودجه چند دوازدهمی مشکلی برای کشور ایجاد نخواهد کرد.
دولت موظف است بودجه چنددوازدهمی به مجلس پیشنهاد کند عضو هیت رئیسه کمیسیون شوراهای و آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که دولت موظف است پیشنهاد چند دوازدهمی بودجه را به مجلس ارائه کند، گفت: سال مالی کشور ما، از تیرماه آغاز می‌شود و بودجه چند دوازدهمی مشکلی برای کشور ایجاد نخواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/65.jpg دولت,موظف,است,بودجه,چنددوازدهمی,به,مجلس,پیشنهاد,کند Icana

ایوب پاپری مقدم فرد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این که طبق آیین نامه داخلی امکان بررسی کامل بودجه تا پایان سال وجود ندارد، گفت: دولت نمی‌تواند اصرار کند، کل بودجه سال 90 تا پایان سال جاری بررسی و تصویب شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت موظف است لایحه بودجه خود را به مجلس تقدیم کند، اصرار برای بررسی خارج از زمان قانونی وظیفه و اختیار دولت نیست.

دولت به مجوز بودجه بیشتر احتیاج دارد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها ادامه داد: درآمد و هزینه‌های دولت باید بر اساس قانون و مجوزی که مجلس صادر می‌کند باشد، اگر دولت درخواست بودجه چند دوازدهمی را ارائه نکند، نمی‌تواند یک ریال خرج کند.

به گفته این نماینده، اگر دولت بدون مجوز مجلس، از ابتدای سال جدید یک ریال هزینه یا درآمد داشته باشد، تخلف کرده است و دیوان محاسبات کشور می‌تواند با شخصی که اجازه برداشت و هزینه را کرده است برخورد قانون کند.

پاپری مقدم توضیح داد: بیش از مجلس، دولت باید نگران سند مالی سال آینده باشد، زیرا اگر وزیران بدون مجوز مجلس اقدام به هزینه کنند، دیوان محاسبات با شخص وزیر برخورد قانونی خواهد کرد.

معاونت برنامه‌ریزی دولت با مشکل روبه رو می‌شود

نماینده مردم دشتستان تأکید کرد:اگر دولت مجوز بودجه نداشته باشد، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری با مشکل روبه رو می‌شود.

پاپری توضیح داد: با توجه به این که تا پایان سال 30 روز باقی نمانده است، طبق آیین نامه داخلی مجلس، بودجه سنواتی حداقل باید 45 روزه در مجلس بررسی و تصویب شود، دولت باید بودجه چند دوازدهمی پیشنهاد کند در غیر این صورت معاونت برنامه ریزی دفتر ریاست جمهوری به مشکل برمی‌خورد.

به گفته این نماینده، اگر دولت لایحه بودجه چند دوازدهمی را به مجلس تقدیم نکند، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، نمی‌تواند تعیین کند هر وزارتخانه چه مقدار اعتبار در اختیار خواهد داشت.

بودجه 90 بر اساس برنامه پنجم توسعه

پاپری مقدم  افزود: علت تأخیر دولت در تدوین و ارسال بودجه سال 90، تطبیق این لایحه با برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

وی تصریح کرد: برنامه پنجم توسعه در بخش‌های مختلفی با برنامه چهارم توسعه متفاوت است و دولت باید به تمام نکات مندج در برنامه جدید دقت کند.

به گفته این نماینده، اگر مجلس شورای اسلامی اصرار نداشت که بودجه سال 90 منطبق بر برنامه پنجم توسعه نباشد، دولت موظف بود زودتر از این سند مالی کشور را تقدیم مجلس کند.

تعامل مطلوب مجلس با دولت برای تصویب بودجه

نماینده مردم دشتستان با تأکید دوباره بر این که بودجه سال 90 باید منطبق بر بند بند برنامه پنجم توسعه کشور باشد، گفت: با وجود این که دولت در ارائه بودجه تأخیر داشته است، مجلس تعامل خوبی با دستگاه مجریه خواهد داشت و در زمان باقیمانده تا پایان سال بررسی را آغاز و بودجه چند دوازدهمی را برای چند ماه نخست سال مصوب خواهد کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: باید توجه داشت سال مالی کشور ما، از تیر ماه آغاز می‌شود و بودجه چند دوازدهمی مشکلی برای کشور ایجاد نخواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet