حلول ماه ربیع الاول
1389/12/01 08:44:27
سرویس فرهنگی
ابراهیمی

قوانین حمایت از ایثارگران درست اجرا شود مشکلات آنها حل می شود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تقویت و ترویج روحیه ایثارگری را مستلزم پایبندی به معارف اسلامی دانست و گفت:اگر دولت قوانینی را که مجلس در حمایت از ایثارگران تصویب کرده است اجرایی کند، مشکلات ایثارگران حل می شود.
قوانین حمایت از ایثارگران درست اجرا شود مشکلات آنها حل می شود نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تقویت و ترویج روحیه ایثارگری را مستلزم پایبندی به معارف اسلامی دانست و گفت:اگر دولت قوانینی را که مجلس در حمایت از ایثارگران تصویب کرده است اجرایی کند، مشکلات ایثارگران حل می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/327.jpg قوانین,حمایت,از,ایثارگران,درست,اجرا,شود,مشکلات,آنها,حل,می,شود Icana

"حسین ابراهیمی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص شناخت نیازهای واقعی و ارائه خدمات موثر به ایثارگران و خانواده­های آنان در ابعادمختلف فرهنگی، علمی، آموزشی، اجتماعی، بهداشتی، درمانی، بیمه­ای، معیشتی، اشتغال،مسکن، حقوقی، اداری، رفاهی و استخدامی با حفظ اصول عزتمندی، عدالت و روحیه خوداتکایی و شؤون ایثارگری  که د ر ابلاغ سیاست های کلی نظام  از سوی مقام معظم رهبری بر آن تاکید شده است در پاسخ به این سوال که مجلس برای ساماندهی امور ایثارگران چه اقداماتی انجام داده است گفت:مجلس هرکجا لازم بوده قوانینی را برای آسایش ایثارگران تصویب کرده است که اگر به درستی اجرا شود مشکلات ایثارگران ما حل خواهد شد.

وی همچنین د رخصوص چگونگی تقویت و ترویج روح ایثارگری و شهادت در جامعه که د ر ابلاغ سیاست های کلی نظام  بر آن تاکید شده است اظهار داشت:تفکر بسیجی به تفکر اسلامی برمی گردد که سه محور دارد و هر که این سه محور را به درستی انجام دهد بسیجی است.

نماینده مردم بیرجند و درمیان درمجلس شورای اسلامی ادامه داد:محور اول بسیجی بودن پایبندی به معارف دینی و داشتن عقاید قرص ومحکم و با استدلال های قوی است.

وی دومین محور و مشخصه بسیجی بودن را رعایت اخلاق اسلامی دانست و اظهار داشت:سومین محوری که بسیج حول محور آن شکل گرفت رعایت احکام شرعی و رعایت حلال و حرام  و پرهیز از ضایع کردن حق الناس بود.

ابراهیمی با بیان اینکه هر کس این سه مولفه را رعایت کند بسیجی است خاطر نشان ساخت:تقویت و ترویج روحیه بسیجی و ایثارگری در گروه عمل به این سه محور است.

رئیس ستاد رسیدگی به امورمساجد در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه مساجد کشور تا چه حد در ترویج فرهنگ ایثارگری موفق عمل کرده اند تصریح کرد:تفکر بسیجی تفکرمسجدی،تفکرتعبد،تفکر خداشناسی و دل دادن به احکام الهی است.

ابراهیمی یادآور شد:درزمان جبهه و جنگ 97درصد از نیروهای اعزامی به جبهه که شهید شدند از بچه های مسجد بودند و این بیانگر موفق بودن عملکرد مسجداست.

 در سیاست های کلی نظام که از سوی مقام معظم رهبری در شش بند  ابلاغ شده است براعتلاء، ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار، جهاد، شهادت و تفکر بسیجی در جامعه و نهادینهساختن آن در اندیشه، باور، منش و رفتار مردم و مسئولان و مقابله با عوامل بازدارندهو تضعیف کننده آن  شناخت نیازهای واقعی و ارائه خدمات موثر به ایثارگران و خانواده­های آنان در ابعادمختلف وتعظیم و تکریم ایثارگران و پاسداری از منزلت و حق آنان بر مردم و کشور و تبییننقش برجسته آنان در انقلاب­اسلامی و دستاوردهای آن و دفاع مقدس و امنیت ملی تاکید شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet