خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/11/30 11:56:40
سرویس اجتماعی
نایب رییس کمیسیون قضایی خبر داد:

تقدیم لایحه حمایت از خانواده به هیات رییسه مجلس

نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، با اعلام این خبر که کمیسیون قضایی لایحه حمایت از خانواده را به هیات رییسه تقدیم کرده است، گفت: در صورت تصویب این لایحه مسمتری زنانی که همسرشان فوت شده است، در صورت ازدواج مجدد قطع نخواهد شد.
تقدیم لایحه حمایت از خانواده به هیات رییسه مجلس نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، با اعلام این خبر که کمیسیون قضایی لایحه حمایت از خانواده را به هیات رییسه تقدیم کرده است، گفت: در صورت تصویب این لایحه مسمتری زنانی که همسرشان فوت شده است، در صورت ازدواج مجدد قطع نخواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/59.jpg تقدیم,لایحه,حمایت,از,خانواده,به,هیات,رییسه,مجلس Icana

"موسی غضنفرآبادی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، از احتمال بررسی لایحه حمایت از خانواده در جلسه  این هفته مجلس خبر داد و اظهار کرد: کمیسیون قضایی و حقوقی این لایحه را به هیات رییسه تقدیم کرده است و در نوبت مقرر خودش در صحن علنی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم بم در مجلس، به تغییراتی که در این لایحه به وجود آمده است، اشاره کرد و گفت: مستمری زنانی که شوهرشان فوت کرده است، در صورت ازدواج مجدد قطع نخواهد شد در صورتی که تاکنون این مسئله سلیقه‌ای اعمال می‌شد.

وی با تاکید براینکه اگر زنی همسرش فوت کند مستمری همسر اول قطع نمی‌شود، افزود: مستمری دختران پس از ازدواج قطع می‌شود؛ اما اگر به دلایلی این ازدواج منتفی شود مستمری دوباره برمی‌گردد، در مورد مستمری فرزندان هم اگر فرزندی به علل مختلف نظیر ازدواج از صندوق خارج شود سهم وی میان بقیه فرزندان تقسیم خواهد شد.

به گفته غضنفرآبادی، ماده 24 لایحه حمایت از خانواده حذف شد و ماده‌ای دیگری جایگزین آن شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet