هدر موبایل
1389/11/30 12:27:24
سرویس اقتصادی
با اعلام وصول بودجه

اعضای کمیسیون تلفیق انتخاب می‌شوند

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که در قانون منعی برای طرح بودجه چند دوازدهمی به صورت طرح وجود ندارد. تأکید کرد: بعید می‌دانم پیش از اعلام وصول لایحه بودجه، انتخاب اعضای کمیسیون تلفیق صورت گیرد.
اعضای کمیسیون تلفیق انتخاب می‌شوند سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که در قانون منعی برای طرح بودجه چند دوازدهمی به صورت طرح وجود ندارد. تأکید کرد: بعید می‌دانم پیش از اعلام وصول لایحه بودجه، انتخاب اعضای کمیسیون تلفیق صورت گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/281.jpg اعضای,کمیسیون,تلفیق,انتخاب,می‌شوند Icana

"سیدعلی موسوی جرف" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، تصریح کرد: چنانچه لایحه بودجه سال 90 فردا در صحن علنی اعلام وصول شود، ممکن است کمیسیون‌ها نسبت به انتخاب افراد برای حضور در کمیسیون تلفیق اقدام کنند.

نماینده مردم آبادان در مجلس ادامه داد: روند انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون اقتصادی برای حضور در جلسه‌های کمیسیون تلفیق مانند دیگر انتخاب‌ها است، به این صورت که افراد متقاضی کاندید می‌شوند تا سرانجام دو نفر که بیشترین رأی را کسب کردند به عضویت کمیسیون تلفیق در می‌آیند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی توضیح داد: بر اساس آیین نامه داخلی پس از اعلام وصول بودجه سنواتی در صحن علنی، نمایندگان و کمیسیون‌های تخصصی به طور همزمان 10  روز فرصت دارند روی این لایحه کار کنند.

به گفته این نماینده، با احتساب زمان کمیسیون تلفیق برای بررسی بودجه، در نهایت این لایحه 25 روز وقت لازم است، این زمان بدون در نظر گرفتن رسیدگی صحن علنی به سند مالی کشور است.

موسوی جرف افزود: صحن علنی نزدیک به دو تا سه هفته فرصت خواهد داشت تا لایحه بودجه بررسی و تصویب و به شورای نگهبان ارسال کند.

نماینده مردم آبادان گفت: با توجه به اینکه بودجه اول اسنفد اعلام وصول خواهد شد و تا روز 25 اسفند، کمیسیون‌ها و نمایندگان بررسی لایحه را بر عهده دارند، بعید می‌دانم بررسی بودجه در پنج روز پایانی امسال در صحن علنی امکان پذیر باشد.

موسوی جرف با بیان این که ارائه بودجه چند دوازدهمی یکی از راهکارهای مجلس برای تصویب و ابلاغ سند مالی کشور است، گفت: هم دولت و هم مجلس می‌تواند نسبت به پیشنهاد بودجه چند دوازدهمی اقدام کنند.

به گفته این نماینده در قانون منعی برای عنوان کردن بودجه چند دوازدهمی به صورت طرح وجود ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet