خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/11/30 15:10:41
سرویس سیاسی
نماینده تهران:

گزارش کمیته ویژه یک سند تاریخی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گزارش کمیته بررسی ماهیت افراد ضد انقلاب را یک سند تاریخی علیه سران فتنه ارزیابی کرد و گفت: با این سند میزان خیانت به ملت و مملکت برای آیندگان محرز و مشخص شود.
گزارش کمیته ویژه یک سند تاریخی است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گزارش کمیته بررسی ماهیت افراد ضد انقلاب را یک سند تاریخی علیه سران فتنه ارزیابی کرد و گفت: با این سند میزان خیانت به ملت و مملکت برای آیندگان محرز و مشخص شود. https://cdn.icana.ir/d/019/158.jpg گزارش,کمیته,ویژه,یک,سند,تاریخی,است Icana

"زهره الهیان" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت راجع به عملکرد مجلس در حوادث ۲۵ گفت: فردای آن اتفاقات، کمیته‌ای متشکل از روسای ۵ کمیسیون مرتبط با این مسئله برای بررسی ماهیت افراد ضد انقلاب و عناصر وابسته با سرویس‌های اطلاعاتی دشمن و گروه‌های تروریستی تشکیل شد.
نماینده تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات تصریح کرد: بعداز فتنه ۸۸ از سوی مجلس گزارشی پیرامون وقایع رخ داده تهیه و تدوین شد؛ اما درباره علل، عوامل و ارتباط این جریانات به دشمنان نظام، محافل صهیونیستی و سرویس‌های جاسوسی آن‌ها تحقیق و تفحص جامع و کاملی صورت نگرفت.
وی افزود: انتظار می‌رود با تشکیل این کمیته گزارش جامعی حول مسائل مذکور تهیه شود تا تنویرکننده افکار عمومی و چراغ راهی برای مسئولان ذی ربط باشد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: البته مردم ایران هوشیارند؛ به طوری که بعد از انتخابات ریاست جمهوری هرچه زمان می‌گذشت آن‌ها به ماهیت انحرافی این جریان پی بردند و راه خود را جدا کردند که تبلور عینی این مسئله در ۹ دی ۸۸ مشاهد شد.
وی اضافه کرد: در وقایع ۲۵ بهمن، بصیرت جامعه آنقدر بالا و ستودنی بود که مردم کاملا با بی‌اعتنایی از کنار آن گذشتند و حتی اولین واکنش را محکم و صریح را ملت در برابر اغتشاشگران نشان دادند.
نماینده مجلس هشتم اظهار کرد: گزارش کمیته ویژه یک سند حقوقی و قانونی برای ثبت در تاریخ است تا میزان خیانت سران فتنه به ملت و مملکت برای آیندگان محرز و مشخص شود.
وی ادامه داد: حرکت رئیس و نمایندگان مجلس در محکومیت اتفاقات آن روز بسیار مهم بود؛ به طوریکه نخست وزیر رژیم صهیونیستی با دستپاچگی علیه آن موضع گرفت و حمایت خود را از بانیان فتنه اعلام کرد. این امر موید و نشان دهنده اهمیت حرکت نمایندگان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet