هدر موبایل
1389/12/07 19:53:05
سرویس اقتصادی
شبانپور پیش‌بینی کرد:

احتمال موکول شدن تصویب بودجه 90 به سال آینده

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که تأخیر دولت در ارائه بودجه سال ۹۰ به مجلس، بررسی آن را با مشکلاتی روبه‌رو می‌کند، پیش‌بینی کرد: تصویب نهایی بودجه ۹۰ به بعد از تعطیلات نوروزی موکول شود.
احتمال موکول شدن تصویب بودجه 90 به سال آینده عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که تأخیر دولت در ارائه بودجه سال 90 به مجلس، بررسی آن را با مشکلاتی روبه‌رو می‌کند، پیش‌بینی کرد: تصویب نهایی بودجه 90 به بعد از تعطیلات نوروزی موکول شود. https://cdn.icana.ir/d/019/926.jpg احتمال,موکول,شدن,تصویب,بودجه,90,به,سال,آینده Icana

"حسن شبانپور" در گفتوگو با روزنامه «فرهنگ جنوب» خوزستان اظهار کرد: بر اساس قانون و آییننامه داخلی مجلس شورای اسلامی، دولت موظف بود تا بودجه سال آینده را در آذرماه برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد، اما متأسفانه به لحاظ این که برنامه پنجم در دستور کار مجلس بود و دولت باید بودجه سال 90 را بر اساس برنامه پنجم تصویب میکرد، این اتفاق نیفتاد و لایحه بودجه هنوز به مجلس ارائه نشده است.

نماینده مردم ارسنجان، پاسارگاد و مرودشت افزود: تصویب نشدن بودجه سال 90 در تاریخ مقرر باعث شد تا مجلس دچار مشکلات زیادی شود که از جمله آن میتوان به کمبود زمان برای بررسی لایحه بودجه اشاره کرد، زیرا در این وضعیت مجلس طبق آییننامه داخلی 15 روز پیشنهاد نمایندگان در کمیسیون تخصصی و سپس 15 روز هم  در کمیسیون تلفیق بررسی میشود.

وی ادامه داد: اگر کمیسیون تلفیق بتواند در این مدت زمان کوتاه این لایحه را جمعبندی کند، موارد آن آخر اسفند ماه آماده ارائه در صحن علنی مجلس میشود.

وی افزود: با توجه به هدفمندی یارانهها و آغاز برنامه پنجم توسعه، شرایط بسیار حساس بود و دولت باید مقداری سریعتر اقدام میکرد.

شبانپور ادامه داد: به هر حال مجلس باید با این وضعیت وقت بیشتری را برای بررسی قرار دهد تا بتواند هرچه سریع تر مصوبات بودجه را به دولت برگرداند.

وی پیشنهاد کرد: یک دوازدهم یا دو دوازدهم بودجه در ماههای فروردین و اردیبهشت مطابق بودجه سال 89 به دولت داده شود و مابقی آن پس از بررسی کامل بودجه و بعد از تعطیلات عید نوروز تصویب شود و پس از تأیید شورای نگهبان در اختیار دولت قرار گیرد.

وی گفت: این اتفاق برای اولین بار در مجلس صورت گرفته که بودجه سال آینده هنوز تصویب نشده باشد؛ ما باید توجه داشته باشیم که این تأخیر به ضرر کشور و پروژههای عمرانی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: گروهی از نمایندگان خواستار تصویب سریع لایحه بودجه در امسال هستند، اما به دلیل اهمیت موضوع به نظر میرسد این امر شدنی نباشد و تصویب نهایی آن به سال 90 موکول خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet