هدر موبایل
1389/12/08 10:31:43
سرویس اقتصادی
جواد صبور آغچه‌کند:

مصوبات استانی با کار مضاعف پیگیری شوند

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه‌های اجرایی تلاش کنند تا مصوبات سفرهای استانی و نیز سفر سوم هیئت دولت به استان اردبیل را به نتیجه برسانند.
مصوبات استانی با کار مضاعف پیگیری شوند نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه‌های اجرایی تلاش کنند تا مصوبات سفرهای استانی و نیز سفر سوم هیئت دولت به استان اردبیل را به نتیجه برسانند. https://cdn.icana.ir/d/019/240.jpg مصوبات,استانی,با,کار,مضاعف,پیگیری,شوند Icana

"جواد صبور آغچهکند" در گفت و گو با هفته‌نامه «خبر اردبیل» درباره طرح های در دست اقدام استان اردبیل اظهار امیدواری کرد: با تلاش و کار مضاعف این امر صورت بگیرد و مصوبات استانی اجرایی شوند؛ البته در دهه فجر تعداد زیادی از زحمات مسئولان استان در اختیار مردم قرار گرفت و برخی دیگر از طرحها هم در آینده نزدیک به نتیجه خواهند رسید.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در باره صنایع تعطیل شده در استان اردبیل گفت: مسئله کارخانه پارچه سبلان در دست پیگیری است؛ در همین ارتباط از مدیرعامل بانک تجارت میخواهیم فکری به حال این کارخانه بکند.

وی تأکید کرد: بانک تجارت یک نهاد تولیدی نیست، در نتیجه اداره یک کارخانه هم باید به یک فرد کاردان سپرده شود؛ هم اکنون این کارخانه با یکهزار نفر نیروی کارکه قابلیت ارتقا تا پنج هزار نفر را نیز دارد، تعطیل شده است؛ البته این کارخانه حتی میتواند برای 10 هزار نفر نیز به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی کند.

نماینده مردم اردبیل با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این باره یادآور شد: البته هیئت مدیرهای برای این کارخانه انتخاب و نیز سرمایهای در نظر گرفته شده، اما در عمل کارخانه تعطیل است و تولیدی صورت نمیگیرد.

صبور تأکید کرد: کارخانه باید در اختیار فردی باشد که اداره کننده آن باشد؛ در کنار این مورد کارخانه پتروشیمی اردبیل را داریم که قرار بوده با سرمایهگذاری بانک ملی و عملیات پتروشیمی اراک تجهیز شود.

وی درباره این پروژه عمرانی نیز تأکید کرد: تا کنون 12 میلیارد تومان برای این امر هزینه شده است و بقیه آن نیز باید در نظر گرفته شود؛ زیرا این کارخانه میتواند از لحاظ اشتغالزایی استان بسیار تأثیرگذار باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: استان اردبیل استعدادهای مناسبی دارد که با در نظر گرفتن این پروژهها میتوان بخش زیادی از بیکاری در استان را از بین برد؛ البته امیدواریم این طرحها برای سفر چهارم ریاست جمهوری در سال آینده با پشتکار و همت مضاعف آماده شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet