ایام محرم 1398
1389/12/08 10:55:26
سرویس اقتصادی
امیری‌خامکانی تأکید کرد:

ضرورت توجه دولت و مجلس به تأمین آب استان کرمان

عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل بی‌آبی کرمان گفت: دولت و نمایندگان استان در مجلس باید به‌طور جدی به دنبال برطرف کردن مشکل کم آبی استان باشند.
ضرورت توجه دولت و مجلس به تأمین آب استان کرمان عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل بی‌آبی کرمان گفت: دولت و نمایندگان استان در مجلس باید به‌طور جدی به دنبال برطرف کردن مشکل کم آبی استان باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/301.jpg ضرورت,توجه,دولت,و,مجلس,به,تأمین,آب,استان,کرمان Icana

"حسین امیری خامکانی" در گفتوگو با هفته‌نامه «نگارستان» کرمان در باره بارندگیهای اخیر در استان کرمان، گفت: از دعای خیر مردم و عنایات خداوند این چند روز که ماه پیروزی بود و یاد و خاطره شهدا و امام عزیز راحل در دلها زنده شده بود، باران رحمت الهی هم در کشور و از جمله در استان کرمان و شهرستان های زرند و کوهبنان جاری شد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی افزود: البته این باران در استان کرمان بهویژه در جنوب استان خساراتی هم داشت که متأسفانه با تلفات سیل، این شیرینی به کام بعضی از هماستانیهایمان تلخ شد.

خسارت سیل در مناطق شمالی استان کرمان

نایب رئیس فراکسیون صنایع غذایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به خسارات سیل در مناطق شمالی استان تصریحکرد: در شهرهای شمالی استان هم خسارات جزئی داشتیم از جمله در چند نقطه روستا و شهرزرند آب گرفتگی را شاهد بودیم و خساراتی به تعدادی از منازل وارد شد و همین طور در سطح شهر و معابر سطح شهر این خسارات قابل مشاهده بود.

امیری تأکیدکرد: در کل در بهمن ماه در منطقه زرند و کوهبنان 70میلیمتر بارندگی داشتیم که باعث شعف و شادی مردم شد.

خشکسالی و غفلت از خطر سیل

وی با بیان این که این خسارت ها هم ناشی از چندین سال خشکسالی و عدم بارندگی بوده، گفت: خشکسالی باعث شده تا مردم و مسئولان کمکم از خطر سیلگرفتگی معابر بر اثر بارندگی و آب گرفتگی منازل بی خیال شده و این مسئله  کمکم فراموش شده بود، از این رو خیلی افراد فکر نمی کردند، سیلی جاری شود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسیرهای سیل یا آبهای جاری، به فراموشی سپرده شده و حتی در این مسیرها ساخت و سازهایی شده بود که باعث شد تا این خسارتها بیشتر شود ولی بههر حال مسئولین نباید این مسئله را فراموش کرده و از خطر آن غفلتمیکردند.

دولت خسارات مردم را جبران کند

امیری با تأکید بر این که دستگاه ها و نهادهای مسئول در هر شرایطی باید استانداردهای لازم را رعایت میکردند، اظهارداشت: انتظار مردم از دولت ایناست تا برای جبران خسارات وارده همت کنند و به کمک مردم بشتابند.

وی با بیان اینکه مشکل بیآبی استان و شهرستان زرند و کوهبنان همچنان باقی است، افزود: گرچه خدا را شاکریم که این میزان بارندگی ممکن است کارکرد یکی دو آبیاری باغات را انجام داده باشد و برای تقویت چشمه هایی که هنوز نیمه جان روان بودند و نیز برای مراتع و سرسبزی بیابان ها مفید باشد که هست و نوید بهاری سبزتر را بدهد، ولی بالای 95 درصد آب کشاورزی ما از اعماق زمین بالا میآید و حتی تقریباً تمام آب شرب و صنعتی ما از سفرههای زیر زمینی تأمین می شود که به دلیل خشکسالیهای پی در پی چند دهه گذشته، افت شکنندهای کردهاند و به این راحتی ها قابل جبران نیستند.

 چشمه های خشکیده در کرمان

عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی اضافهکرد: به علت خشکسالیها، چشمههای آب تقریباً خشک شده و برخی به کلی از بین رفته و تعدادشان در حوزه انتخابیه اینجانب خیلی کم شده است.

امیری گفت: چندین سال باید بارندگی داشته باشیم تا شهرستانهای ما سرسبز شوند و افزایش سطح سفرههای زیرزمینی داشته باشیم،لذا مسئولین و دولت نباید دلخوش کرده و اجرای پروژههای تأمین آب استانی را رهاکرده و یا فراموش نمایند و یا حتی کندشود.

تأمین آب استان در اولویت پروژههای باشد

وی گفت: تأمین آب استان کرمان باید از پروژههای ضروری و اساسی قلمداد شود و دولت و نمایندگان استان و مسئولین محلی با جدیت پیگیری کنند.

نماینده زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: در روزهای آینده لایحه بودجه سال آینده در مجلس شورای اسلامی بررسی خواهد شد و ما امیدواریم نمایندگان عنایت خاصی به استان کرمان و برطرف کردن مشکلات آن داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet