حلول ماه ربیع الاول
1389/12/01 10:19:32
سرویس اجتماعی
عضو فراکسیون شاهد

ساماندهی امور ایثارگران مشمول موازی کاری شده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از موازی کاری در سازمانها و نهاد های مختلف که مسئول رسیدگی به امور ایثارگران هستند گفت:این موازی کاری در ساماندهی امور ایثارگران وقفه ایجاد کرده است.
ساماندهی امور ایثارگران مشمول موازی کاری شده است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از موازی کاری در سازمانها و نهاد های مختلف که مسئول رسیدگی به امور ایثارگران هستند گفت:این موازی کاری در ساماندهی امور ایثارگران وقفه ایجاد کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/444.jpg ساماندهی,امور,ایثارگران,مشمول,موازی,کاری,شده,است Icana

"محمد جواد نظری مهر" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت درخصوص تکریم ایثارگران و پاسداری از منزلت آنان گفت:مجلس آنچه لازم بود برای تصویب قوانین ساماندهی امور مربوط به ایثارگران و خانواده شهدا انجام داده است و مشکلات فعلی  که ایثارگران دارند به  دلیل اجرایی نشدن این قوانین از سوی دولت است.

نماینده مردم کردکوی، بندر ترکمن و بندرگز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موازی کاری در ساماندهی امور ایثارگران زیاد شده است گفت: در اداراتی که مسئول رسیدگی به وضعیت ایثارگران و خانواده های شهدا هستند به حدی کاغذ بازی زیاد است و قوانین اداره ها به قدری با هم متفاوت است که خانواده ایثارگر و شهید از پیگیری کار بازمی مانند .

این نماینده فرزند شهید با تاکید براینکه این وضعیت شایسته ایثارگران نیست گفت: دولت باید بودجه ای شایسته تر برای حل مشکلات ایثارگران در نظر بگیرد و نحوه کمک به آنها به گونه ای شایسته و آبرومندانه باشد.

 نظری مهردر خصوص تفکر بسیجی و چگونگی تقویت و ترویج روح ایثارگری و شهادت در جامعه که درابلاغ سیاست های کلی نظام  بر آن تاکید شده است اظهار داشت:همانگونه که امام راحل فرمودند بسیج شجره طیبه ای است که در رابطه با نجات کشور در موقعیت های مختلف حرکت های خوبی را داشت.

وی با بیان اینکه بسیج نقش زیادی در مبارزه با رژیم ستم شاهی و همچنین انحرافات پس از انقلاب داشت گفت: بسیج پس از انقلاب در زمینه های مختلف بهداشت و درمان، انجام کارهای فرهنگی و ... فعالیت خود را گسترش داد و این رمزماندگاری بسیج است.

وی با یبان اینکه متاسفانه برخی از نام و جایگاه بسیج سوء استفاده کرده و موجب خدشه آن در افکار عمومی شدند خاطر نشان ساخت: بسیجی واقعی ایثارگر است و به دنبال منافع شخصی خود نیست وبرای ارتقاء جایگاه نظام از خودش سرمایه می گذارد مانند شهدا که از جان خود برای حفظ انقلاب گذشتند.

در سیاست های کلی نظام که از سوی مقام معظم رهبری در شش بند  ابلاغ شده است براعتلاء، ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار، جهاد، شهادت و تفکر بسیجی در جامعه و نهادینه ساختن آن در اندیشه، باور، منش و رفتار مردم و مسئولان و مقابله با عوامل بازدارنده و تضعیف کننده آن، شناخت نیازهای واقعی و ارائه خدمات موثر به ایثارگران و خانواده­های آنان در ابعاد مختلف وتعظیم و تکریم ایثارگران و پاسداری از منزلت و حق آنان بر مردم و کشور و تبیین نقش برجسته آنان در انقلاب­اسلامی و دستاوردهای آن و دفاع مقدس و امنیت ملی تاکید شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet