ایام محرم 1398
1389/11/30 15:05:22
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

توقف، تعلیق یا اعمال محدودیت در پرونده هسته‌ای ایران بی‌معنا است

نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در آینده مسئولان ذی ربط پیرامون نقشه راه جدید برنامه هسته‌ای ایران توضیح می‌دهند، گفت: توقف، تعلیق یا اعمال محدودیت در غنی سازی اورانیوم به هیچ عنوان جزء این نقشه راه نیستند.
توقف، تعلیق یا اعمال محدودیت در پرونده هسته‌ای ایران بی‌معنا است نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در آینده مسئولان ذی ربط پیرامون نقشه راه جدید برنامه هسته‌ای ایران توضیح می‌دهند، گفت: توقف، تعلیق یا اعمال محدودیت در غنی سازی اورانیوم به هیچ عنوان جزء این نقشه راه نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/307.jpg توقف،,تعلیق,یا,اعمال,محدودیت,در,پرونده,هسته‌ای,ایران,بی‌معنا,است Icana

"سید حسین نقوی حسینی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت در مورد اظهارات عبداله گل مبنی بر توافق جمهوری اسلامی و ترکیه بر سر نقشه راه جدید درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت: از جزئیات این نقشه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هنوز اطلاع دقیق ندارد.
نماینده ورامین با بیان اینکه در آینده مسئولان ذی ربط برای توضیح پیرامون این مسئله به کمیسیون خواهند آمد، تصریح کرد: کلیات توافق انجام شده مشخص است، چون در نشست استانبول نیز دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره آن صحبت کرد.
وی درباره صحبت‌های وزیر امورخارجه ترکیه راجع به احتمال انجام دور بعدی مذاکرات ایران با ۱+۵ در استانبول، افزود: توقف، تعلیق یا محدودیت در غنی سازی اورانیوم به هیچ عنوان جزء نقشه راه جدید نیست و در مذاکرات احتمالی بعدی مطرح نخواهد شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: جمهوری اسلامی همیشه حق دارا بودن انرژی صلح آمیز هسته‌ای را برای همه کشور‌ها به رسمیت شناخته و در مقابل اشاعه و تولید سلاح‌های کشتار جمعی بویژه اتمی را در جهان محکوم کرده است.
وی در مورد ورود ترکیه به پرونده هسته‌ای ایران ادامه داد: ترکیه همسایه ایران است و می‌خواهد تا آنجا که توان دیپلماتیک آن اجازه می‌دهد همه تلاش خود را برای حل و فصل مناقشه هسته‌ای بین ایران و غرب به کار گیرد.
نماینده مجلس هشتم اظهار کرد: همکاری‌های اخیر ایران و ترکیه، دو کشور را به یک محور عملی قوی در خاورمیانه تبدیل کرده است که از این به بعد ایفاگر نقشی تعیین کننده بر معادلات منطقه خواهند بود.
«عبدالله گل» پس از بازگشت به ترکیه از توافق تهران و آنکارا بر روی نقشه راه جدیدی برای حل دیپلماتیک پرونده هسته‌ای ایران خبر داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet