خبرگزاری خانه ملت

شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1389/11/30 19:02:02
سرویس فرهنگی
افراشته در بازدید از خانه ملت:

حرکت خبرگزاری خانه ملت، حرکتی رو به رشد و قابل توجه است

در مراسم افتتاح نرم افزار جدید خانه ملت، با حضور حجت الاسلام ابوترابی فرد، نایب رییس مجلس شورای اسلامی و افراشته معاون اجرایی رییس مجلس شورای اسلامی، ایشان فعالیت‌های خبرگزاری خانه ملت به عنوان خبرگزاری مرجع در حوزه مجلس را مطلوب ارزیابی کرد و دقت این خبرگزاری در تنظیم و انعکاس اخبار را همراه با سرعت بالا مورد تحسین قرار داد.
حرکت خبرگزاری خانه ملت، حرکتی رو به رشد و قابل توجه است در مراسم افتتاح نرم افزار جدید خانه ملت، با حضور حجت الاسلام ابوترابی فرد، نایب رییس مجلس شورای اسلامی و افراشته معاون اجرایی رییس مجلس شورای اسلامی، ایشان فعالیت‌های خبرگزاری خانه ملت به عنوان خبرگزاری مرجع در حوزه مجلس را مطلوب ارزیابی کرد و دقت این خبرگزاری در تنظیم و انعکاس اخبار را همراه با سرعت بالا مورد تحسین قرار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/2921.jpg حرکت,خبرگزاری,خانه,ملت،,حرکتی,رو,به,رشد,و,قابل,توجه,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، "علی افراشته" در جریان بازدید خود از خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه این خبرگزاری در سال همت مضاعف، کار مضاعف هم در کمیت و هم در کیفیت تغییرات بسیار خوب و قابل توجهی داشته است، گفت: خبرها هم به لحاظ کمیت و هم کیفیت ارتقاء زیادی پیدا کرده است و با توجه به اینکه مخاطبان ما حساس هستند و نمایندگان نیز به عنوان دستگاه نظارتی، بر کار این خبرگزاری نظارت دارند، دقت بالا در خبرها به وضوح دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه در دوره هشتم، ریاست مجلس در همه حوزه‌ها تکالیفی را برای تمام تشکیلات اداری مجلس تعیین کردند، افزود: ریاست مجلس در بخش رسانه‌ای نیز چشم اندازی را تعریف کردند و بر اجرای این تکالیف تاکید داشتند. لذا بر این اساس تمام تلاش خود را برای ایجاد یک رسانه مطمئن، امیدبخش و فعال که نقش خود را در بین سایر رسانه‌ها به خوبی ایفا کند، به کار بستیم.

 معاون اجرایی رییس قوه مقننه، فعالیت‌های خبرگزاری خانه ملت را پس از گذشت 2 سال از دستور رییس مجلس، در رسیدن به اهداف متعالی را مطلوب و قابل قبول عنوان کرد و ادامه داد: در راستای همین منویات، ما محورهای جدیدی را در انعکاس اخبار تعریف کردیم.

افراشته همچنین به راه اندازی بخش پارلمان‌های جهان در خبرگزاری خانه ملت اشاره کرد و افزود: انعکاس این اخبار می‌تواند کمک زیادی به نمایندگان کند تا در جریان عملکرد سایر پارلمان‌ها قرار ‌گیرند و برای پژوهشگران و آحاد جامعه نیز امکان مقایسه به وجود خواهد آمد.

وی بر ضرورت دسترسی اخبار به زبان‌های اصلی دنیا با توجه به مخاطبان این خبرگزاری، تاکید کرد و گفت:  بخش قابل توجهی از مخاطبان ما در سراسر دنیا، این خبرگزاری را به عنوان یک خبرگزاری مرجع می‌دانند، بنابراین هم برای پارلمان‌های دنیا و هم در حوزه دیپلماسی باید زبان خبرگزاری را به زبان مناسبی تغییر می‌دادیم که برای این کار زبان انگلیسی را انتخاب کردیم و به زودی بخش عربی نیز راه‌اندازی خواهد شد.

 

مهم‌ترین کارکرد بخش آیینه، مدیریت زمان برای کاربران است

معاون اجرایی رییس مجلس، تصریح کرد: یکی دیگر از نوآوری انجام شده راه‌اندازی بخش آیینه خبرگزاری خانه ملت است که مهم‌ترین کارکرد این بخش انعکاس نظرات نمایندگان از سایر خبرگزاری‌ها است با این شیوه امکان دسترسی اخبار بدون جستجو را در سایر سایت‌ها فراهم می‌کند و به نوعی مدیریت زمان برای کاربران است.

افراشته فعالیت‌های خبرگزاری خانه ملت و تغییرات شکلی این خبرگزاری را یک حرکت رو به رشد دانست و تاکید کرد: با افزایش بازه زمانی انتشار خبر، ما پویا بودن خبرگزاری را باز تعریف کردیم  و در بررسی‌های آماری انجام شده در سه ماه گذشته در تولید اخبار حدود 20 درصد رشد داشتیم و این رقم در مقایسه با سال گذشته نیز 50 درصد افزایش داشته است.

به گفته افراشته، این رشد چشمگیر در تولید اخبار و تحولات مرتبط نشان دهنده چشم انداز تحقق یافته توسط ریاست محترم مجلس است.

وی اظهار کرد: ارتقای جایگاه خبری خانه ملت باعث شد تا سایت خبری تابناک یک بخش ویژه به نام مجلس ایجاد کند و همچنین در دیداری که هفته گذشته با مدیریت و کارکنان خبرگزاری مهر داشتیم بحث همکاری‌های مشترک و جدیدی مطرح شد.

معاون اجرایی رییس قوه مقننه یکی از قابلیت‌های مهم نرم افزار جدید خبرگزاری خانه ملت را بازیابی سرعت بالای اطلاعات، عکس و فایل‌های صوتی و تصویری عنوان کرد و افزود: در همه نقاط دنیا امکان دسترسی به رادیوی صدای مجلس وجود ندارد؛ اما نرم افزار جدید خبرگزاری این قابلیت را برای آنها فراهم کرده است تا از این رسانه در جریان مذاکرات صحن مجلس قرار گیرند.

افراشته همچنین قابلیت استفاده از فایل صوتی مصاحبه‌ها را راهی برای جلوگیری از جریان توهم‌سازی در اخبار دانست و تصریح کرد: با استفاده از این قابلیت شفاف‌سازی بیشتری در انعکاس اخبار صورت خواهد گرفت.

«محمد حسن ابوترابی فرد» نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به همراه «علی افراشته» معاون اجرایی رئیس مجلس و «مهدی کیایی» مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس از بخش‌های مختلف خبرگزاری خانه ملت بازدید کرد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet