ایام محرم 1398
1389/12/01 12:07:33
سرویس بین الملل
سبحانی‌نیا:

ترکیه می‌تواند واسطه مناسبی میان ایران و 1+5 باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان "داود داغلو" وزیر امورخارجه ترکیه در باره احتمال برگزاری دور بعدی نشست ۱+۵ با ایران در استانبول، گفت: کشور ترکیه می‌تواند به عنوان واسطه میان ایران و گروه ۱+۵ در موضوع هسته‌ای ایران به خوبی ایفای نقش کند.
ترکیه می‌تواند واسطه مناسبی میان ایران و 1+5 باشد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان "داود داغلو" وزیر امورخارجه ترکیه در باره احتمال برگزاری دور بعدی نشست 1+5 با ایران در استانبول، گفت: کشور ترکیه می‌تواند به عنوان واسطه میان ایران و گروه 1+5 در موضوع هسته‌ای ایران به خوبی ایفای نقش کند. https://cdn.icana.ir/d/019/435.jpg ترکیه,می‌تواند,واسطه,مناسبی,میان,ایران,و,1+5,باشد Icana

"حسین سبحانی‌نیا" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در باره سخنان "عبدالله گل" رئیس جمهور ترکیه که از توافق با تهران درباره ایجاد نقشه راه جدید درباره برنامه هسته‌ای ایران خبر داده است، گفت: تا کنون در این رابطه  از جانب وزارت خارجه کشور و سازمان انرژی اتمی ایران، گزارشی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه نشده است.

نماینده مردم نیشابور درعین حال ترکیه را به عنوان کشور دوست ایران معرفی کرد و افزود: ترکیه در گذشته هم با همکاری‌های شایسته، صداقت عمل خود را به ایران اثبات کرده است و بدون شک می‌تواند  نقش مهمی را در روابط ایران و کشورهای اروپایی ایفا کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس در باره تاثیر توافقات جدید در برنامه هسته‌ای ایران، گفت: کشور ترکیه می‌تواند به عنوان مدافع ایران در موضوع هسته‌ای حاضر شود و این موضوع زمینه را برای دستیابی ایران به خواسته‌های مشروع خود فراهم خواهد کرد.

سبحانی نیا ضمن اشاره به صحبت‌های اخیر "کاترین اشتون"مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که تلاش داشت با تکیه بر تهدید، ایران را بر سر میز مذاکره گروه 1+5 حاضر کند، افزود: سیاست‌های هسته‌ای ایران در چارچوب قانون است و هیچ تهدیدی نمی‌تواند مانع ادامه فعالیت‌های هسته‌ای ایران شود.

وی تصریح کرد: گروه 1+5 باید راه گفت‌وگو منطقی را پیش گرفته و از حربه‌هایی همچون تهدید و تحریم که هیچ نتیجه‌ای جز تیره شدن روابط را در پی نخواهد داشت، فاصله گیرد.

«عبدالله گل» هفته پیش پس از بازگشت به ترکیه از توافق تهران و آنکارا بر روی نقشه راه جدیدی برای حل دیپلماتیک پرونده هسته‌ای ایران خبر داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet