هدر موبایل
1389/12/01 11:02:52
سرویس صحن
نمایندگان مجلس موافقت کردند

یک فوریت لایحه تعیین تکلیف اراضی و ساختمان‌های فاقد سند

نمایندگان مجلس با یک فوریت لایحه تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی در مجلس شورای اسلامی با موافقت کردند.
یک فوریت لایحه تعیین تکلیف اراضی و ساختمان‌های فاقد سند نمایندگان مجلس با یک فوریت لایحه تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی در مجلس شورای اسلامی با موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/352.jpg یک,فوریت,لایحه,تعیین,تکلیف,اراضی,و,ساختمان‌های,فاقد,سند Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی صبح یکشنبه، نمایندگان مجلس با یک فوریت لایحه تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد رسند رسمی موافقت کردند.

یک فوریت این لایحه با 153 رای موافق 23 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 213 نماینده مصوب شد.

براین اساس دستگاه مجریه لایحه تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی را در 16 ماده به مجلس تقدیم کرد.

لایحه تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی با توجه به اهمیت تثبیت مالکیت املاک در نظام حقوقی و با لحاظ تبعات منفی ناشی از فقدان سند رسمی برای برخی املاک، به منظور رفع مشکل برخی افرادی که تا به حال موفق به اخذ سند رسمی مالکیت برای اراضی و ساختمان های خود نشده اند و جلوگیری از سوی استفاده  هایی که از این مسیر صورت می گیرد تنظیم و تقدیم قوه مقننه شده است.

این لایحه بنا به پیشنهاد وزارت دادگستری در جلسه هیات وزیران به تصویب رسیده است.

نمایندگان مجلس با 2 فوریت لایحه پیشنهادی دولت  با 66 رای موافق، 92 رای مخالف و 18 رای ممتنع موافقت نکردند که در نهایت به یک فوریت آن رای مثبت دادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet