خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/12/01 11:45:00
سرویس صحن
توکلی خطاب به بانیان حوادث 25 بهمن

دست از لجاجت بردارید

نماینده تهران نسبت به وقایع ۲۵ بهمن در نطق میان دستور خود واکنش نشان داد و گفت: دست از لجاجت بردارید، شما نمی توانید درخت تنومندی را که امام غرس کرد، و خون جوانان ما به خاطر اسلام آن را آبیاری کرده است، برکنید. تنها عرض خود می برید و زحمت ما می دارید.
دست از لجاجت بردارید نماینده تهران نسبت به وقایع 25 بهمن در نطق میان دستور خود واکنش نشان داد و گفت: دست از لجاجت بردارید، شما نمی توانید درخت تنومندی را که امام غرس کرد، و خون جوانان ما به خاطر اسلام آن را آبیاری کرده است، برکنید. تنها عرض خود می برید و زحمت ما می دارید. https://cdn.icana.ir/d/019/68.jpg دست,از,لجاجت,بردارید Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی امروز ـ یکشنبه  اول اسفندماه ـ احمد توکلی نماینده تهران در نطق میان دستور خود گفت: با اقدام خیانت بار آن دو شکست خورده، در 25 بهمن فرصت بزرگ نزدیکی بیشتر ملت ایران با ملل مسلمان منطقه آسیب دید. قصد دارند این فرصت را به تهدید بدل کنند. در تبلیغات مزورانه دشمنان خط جدیدی دنبال می شود در رسانه هایشان می گویند چه فرقی است بین نظام جمهوری اسلامی و حکومت حسنی مبارک.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر تصریح کرد:  آنها در مقابل قیام مردم مصر برای آزادی، با خشونت ایستاده اند. جمهوری اسلامی نیز مردم خویش را که برای آزادی اعتراض می کنند، سرکوب می کند. با این شبهه سازی می خواهند جوانان بیشتری را به خیابان ها و مقابله با نظام بکشانند. پاسخ این شبهه چیست؟

وی افزود: جوانان حق طلب و لو معترض توجه بفرمایند که بین آنچه در قاهره واقع شده و آنچه در 25 بهمن در تهران پیش آمده است، یک تفاوت و یک مشابهت وجود دارد. تفاوت در ماهیت و جهت گیری دو رژیم است. در مصر یک دیکتاتوری سی ساله دست نشانده آمریکا و اسرائیل حکومت می کرده، رژیمی که برای گیریش اصالتا حفظ منافع بیگانگان نه مردم مصر بوده.

نماینده مجلس هشتم  تصریح کرد: قاطبه مردم مصر در برابر چنین حکومتی قیام کرده اند. تحلیل های رسانه های غربی این است که مردم کشورهای عربی از تحقیر ناشی از نوکری دولت هایشان برای بیگانگان متنفر هستند یعنی ملت های عرب علیه دخالت آمریکا و اسرائیل و همچنین استبداد و سلطنتی بودن دولت هایشان قیام کرده اند. ولی در ایران یک نظام مردم سالار به دست مردم تأسیس و حمایت شده است.

وی ادامه داد: حکومتی که دست آمریکا و اسرائیل را از منابع کشور قطع کرده و جهت گیری آن به مردم، به ویژه مستضعفان بر همه آشکار است. این حکومت در این 32 سال،  33 انتخابات برگزار کرده و همواره با دشمنی آمریکا و اسرائیل روبه رو بوده است؛ حالا عده ای که لااقل در این مرحله بالنسبه کوچکند، با پشتیبانی آمریکا و اسرائیل می خواهند این نظام مردمی را سرنگون کنند. پس بین ماهیت و جهت گیری دو حکومت و ماهیت مخالفان آن تفاوت صد درصدی وجود دارد.

نماینده تهران در مورد مشابهت انقلاب اسلامی ایران با حرکت مردمی مصر نیز اظهار کرد: در مصر، نظام جمهوری اسلامی ایران و قاطبه مردم ایران در کنار مردم مصر، با آمریکا و اسرائیل و دست نشاندگان مصری آنها مخالفت می کنند. در ایران نیز نظام جمهوری اسلامی و قاطبه مردم ایران با آمریکا، اسرائیل و نیروهای مورد حمایت آنها مخالفت می کنند. پس رفتار  مردم و نظام ایران در هر دو جا شبیه به هم است.

وی اضافه کرد: رفتار فزون خواهانه و فراقانونی فتنه انگیزان تنها در سیاست خارجی  زیان بار نبوده است، بلکه آثار اقتصادی خارجی آن از قبیل تحریم ها و هزینه های تبعی آن را تشدید کرده. از حیث داخلی، فضا به ناچار امنیتی می شود و در این وضعیت، سرمایه گذاری و تولید آسیب جدی می بیند و دودش به چشم مردم می رود.

وی افزود: علاوه بر آن فضای سیاسی داخلی تنگ می شود و آنان که روحیه مستبدانه دارند فرصت می یابند بی قانونی کنند. قانون که تضعیف شد  فساد  زیاد می شود و سرمایه اجتماعی را می کاهد. اینها علاوه بر قبح ذاتی فضای تنگ سیاسی، مشارکت عقلانی را در اداره کشور می کاهد و دود این هم به چشم مردم می رود. خیانتکاران در گناه این ها هم شریکند.

توکلی خطاب به کروبی و موسوی گفت: دست از لجاجت بردارید، شما نمی توانید درخت تنومندی را که امام غرس کرد، و خون جوانان ما به خاطر اسلام آن را آبیاری کرده است، برکنید. تنها عرض خود می برید و زحمت ما می دارید.

توکلی افزود: دو نکته را هم به خودم و شما تذکر می دهم که اولاً گسترده کردن جبهه مخالفان به صلاح اسلام و مردم نیست، برخی اوقات هم از انصاف به دور است؛ ثانیاً برخورد با این فتنه علاوه بر اقتدار که باید بیشتر هم بشود به تدبیر و اقناع محتاج است. بدون کمال این دومی، فتنه دفع می شود ولی رفع نخواهد شد. ضمن این که از همکاران اقلیت مجلس به خاطر موضع گیری هوشمندانه در قبال اخلال و فتنه گری 25 بهمن تشکر می کنم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet