ایام محرم 1398
1389/12/01 13:48:56
سرویس سیاسی
کرزای:

پارلمان افغانستان با توجه به منافع ایران بقای نظامیان آمریکایی را بررسی می کند

حامد کرزای گفت: تصمیم گیری درباره ادامه حضور نظامی آمریکا در افغانستان با توجه به منافع ایران صورت می‌گیرد.
پارلمان افغانستان با توجه به منافع ایران بقای نظامیان آمریکایی را بررسی می کند حامد کرزای گفت: تصمیم گیری درباره ادامه حضور نظامی آمریکا در افغانستان با توجه به منافع ایران صورت می‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/456.jpg پارلمان,افغانستان,با,توجه,به,منافع,ایران,بقای,نظامیان,آمریکایی,را,بررسی,می,کند Icana

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری روسی ریانووستی،  "حامد کرزای"  دیروز شنبه در دیدار با "ایوو یوسیبوویچ" رئیس جمهور کرواسی در کابل گفت: تصمیم گیری درباره ادامه حضور نظامی آمریکا در افغانستان با توجه به منافع کشورهای همسایه به ویژه ایران صورت می‌گیرد. تصمیم گیری در این زمینه از اختیارات پارلمان است.
وی افزود: تصمیم نهایی در مورد چنین مسائل مهمی که مربوط به امنیت ملی افغانستان می شود؛ با پارلمان است.
کرزای در ادامه گفت: من از موضع روسیه در قبال حضور دائمی نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان آگاهم و موضع همسایگان افغانستان را در این مورد محترم می دانم. تصمیم گیری نهایی پارلمان افغانستان در مورد بقای نظامیان آمریکایی با توجه ویژه به منافع ایران، پاکستان و چین صورت می گیرد.
کرزای پیش از این از بررسی ایجاد پایگاه های نظامی دائمی آمریکا در افغانستان با هدف تحقق همکاری های استراتژیک بلند مدت میان دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم خبر داده بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet