هدر موبایل
1389/12/01 12:29:39
سرویس صحن
لاریجانی با تأکید بر شتاب‌بخشی در رسیدگی به بودجه:

زمان برای بررسی بودجه به علت تأخیر دولت کوتاه است

رئیس مجلس شواری اسلامی، پس از این که رئیس‌جمهوری لایحه بودجه ۹۰ را تقدیم کرد، گفت: نمایندگان کمیسیون‌های تخصصی و کمیسیون تلفیق با سرعت کار بودجه را آغاز کنند، زیرا به علت تأخیر دولت در ارائه لایحه بودجه، زمان برای بررسی بودجه، کوتاه است و امیدوارم مشکلی در رسیدگی به این لایحه پیش نیاید.
زمان برای بررسی بودجه به علت تأخیر دولت کوتاه است رئیس مجلس شواری اسلامی، پس از این که رئیس‌جمهوری لایحه بودجه 90 را تقدیم کرد، گفت: نمایندگان کمیسیون‌های تخصصی و کمیسیون تلفیق با سرعت کار بودجه را آغاز کنند، زیرا به علت تأخیر دولت در ارائه لایحه بودجه، زمان برای بررسی بودجه، کوتاه است و امیدوارم مشکلی در رسیدگی به این لایحه پیش نیاید. https://cdn.icana.ir/d/019/16.jpg زمان,برای,بررسی,بودجه,به,علت,تأخیر,دولت,کوتاه,است Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی صبح امروز (یکشنبه اول اسفند)، علی لاریجانی پس از این که محمود احمدی نژاد، لایحه بودجه سال آینده را به مجلس ارائه کرد، از اعضای هیئت دولت برای حضورشان در جلسه قدردانی و تصریح کرد: بودجه سال 90 امروز توزیع می شود.

وی تصریح کرد: بر اساس آیین نامه داخلی، نمایندگان 10 روز فرصت دارند لایحه بودجه را بررسی و مطالعه کنند، از این رو از نمایندگان درخواست می کنم از امروز کار خود را برای رسیدگی به بودجه آغاز کنند.

رئیس قوه مقننه با تأکید بر این که برای بررسی و تصویب بودجه باید از زمان استفاده کنیم، گفت: اگر بودجه امروز دراختیار نمایندگان قرار گرفت، کار را آغاز کنید، فردا هم که تعطیل است، پس فرصت خوبی است تا شما با دقت این لایحه را مطالعه و بررسی کنید.

نماینده مردم قم افزود: ‌کمیسیون های شخصی نیز 15 روز فرصت دارند، بودجه را مطالعه و بررسی کنند، خواهش می کنم اگرامکان آن وجود دارد کمیسیون های تخصصی 12 روزه بودجه را بررسی کنند تا زودتر بحث بودجه در مجلس به پایان برسد.

وی در باره رسیدگی کمیسیون تلفیق به بودجه سال آینده نیز توضیح داد: اگر کمیسیون ها افراد خود را برای حضور در کمیسیون تلفیق زودتر مشخص کنند، اعضای این کمیسیون سریع تر کلیات بودجه را بررسی کنند تا به مرور زمان که نظر و پیشنهادهای کمیسیون ها به تلفیق ارائه شود، اعضای این کمیسیون تخصصی به جزئیات بودجه وارد شود.

رئیس مجلس تأکید کرد: می خواهم با  سرعت بودجه را بررسی کنید، زیرا تأخیر دولت در ارائه بودجه زمان کوتاهی در اختیار مجلس قرار داده است، مجلس و نمایندگان تلاش می کنند از زمان بهره بگیرند و امیدوارم مشکل در زمینه رسیدگی به لایحه دولت پیش نیاید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet