ایام محرم 1398
1389/12/01 14:13:18
سرویس صحن
قنبری:

مقصر اصلی در تاخیر ارائه بودجه خود دولت بود

نماینده ایلام در تذکر شفاهی علت اصلی تاخیر در ارائه لایحه بودجه را خود دولت دانست و تصریح کرد: اگر دولت درخواست استرداد لایحه برنامه توسعه پنجم را نمی داد روند بررسی لایحه سریعتر انجام می شد.
مقصر اصلی در تاخیر ارائه بودجه خود دولت بود نماینده ایلام در تذکر شفاهی علت اصلی تاخیر در ارائه لایحه بودجه را خود دولت دانست و تصریح کرد: اگر دولت درخواست استرداد لایحه برنامه توسعه پنجم را نمی داد روند بررسی لایحه سریعتر انجام می شد. https://cdn.icana.ir/d/019/267.jpg مقصر,اصلی,در,تاخیر,ارائه,بودجه,خود,دولت,بود Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت، داریوش قنبری در پایان جلسه علنی روز یکشنبه در تذکر شفاهی به استناد ماده 216 آئین نامه گفت: دولت موظف بود لایحه بودجه کل کشور را حداکثر تا 15 آذرماه هر سال به مجلس تسلیم نماید.

نماینده ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چرداول تصریح کرد: نمایندگان مجلس از زمان چاپ و توزیع لایحه 10 روز، کمیسیون های تخصصی 15 و کمیسیون تلفیق 15 روز وقت دارند تا آن را رسیدگی کنند.

وی افزود: دولت تاخیر در ارائه لایحه بودجه را به تصویب برنامه پنجم توسعه مستند می کند در صورتی که مقداری از طولانی شدن روند رسیدگی و تصویب به آن خاطربود که رئیس جمهور درخواست استرداد داد.

نماینده ایلام خاطرنشان کرد: بند 3 ماده 216 آئین نامه تصریح دارد که کمیسیون تلفیق بعد از پیشنهادات کمیسیون های تخصصی باید بررسی لایحه بودجه را بررسی کند.

وی اضافه کرد: فارغ از مباحث مذکور بهتر بود از رئیس جمهور می خواستید در پایان سال اجرای قانون برنامه توسعه چهارم گزارشی را در این رابطه ارائه می داد. ضمن آنکه دولت موظف بود در آذرماه هر سال میزان پیشرفت در برنامه توسعه را به مجلس گزارش می کرد.

قنبری به عدم ارائه کامل تفریغ بودجه اشاره کرد و افزود: این گزارش کاملا محدود را در پاکتی که مهر محرمانه داشت داخل کازیوهای نمایندگان قرار داد و در صورتی که باید متن آن به اطلاع افکار عمومی می رسید.

علی لاریجانی در پاسخ به تذکر نماینده ایلام گفت: مسیر ارائه گزارش تفریغ بودجه دیوان محاسبات ، کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و سپس طرح در صحن علنی بود. و هم اینک کمیسیون تخصصی مربوطه مشغول بررسی آن است بنابراین با طی مراحل گفته شده متن کال گزارش به دست نمایندگان خواهد رسید.

رئیس مجلس شورای اسلامی راجع به مراحل بررسی لایحه بودجه در کمیسیون های تخصصی نیز اظهار کرد: مورد پذیرش است که کمیسیون تلفیق بعد از کمیسیون های تخصصی تشکیل شود اما این کمیسیون ها می توانند به مرور زمان پیشنهادات و نظرات خود را به کمیسیون تلفیق بدهند تا در دستور کار قرار بگیرد لذا منعی در این رابطه وجود ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet