ایام محرم 1398
1389/12/04 15:12:47
سرویس اقتصادی
کوچکی‌نژاد:

بودجه سال 90 نشان دهنده افزایش حجم دولت است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات از افزایش ۵۰ درصدی بودجه ۹۰ در قیاس با سال گذشته خبر داد و تأکید کرد: اعداد و ارقام لایحه دولت گویای افزایش چمشگیر بودجه و حجم دولت است.
بودجه سال 90 نشان دهنده افزایش حجم دولت است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات از افزایش 50 درصدی بودجه 90 در قیاس با سال گذشته خبر داد و تأکید کرد: اعداد و ارقام لایحه دولت گویای افزایش چمشگیر بودجه و حجم دولت است. https://cdn.icana.ir/d/019/471.jpg بودجه,سال,90,نشان,دهنده,افزایش,حجم,دولت,است Icana

"جبار کوچکی‌نژاد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این که لایحه بوجه با 75 روز به مجلس تقدیم شد، گفت: مبلغ بودجه سال 90 در قیاس با سال گذشته بیش از 534 هزار میلیارد تومان و به عبارتی حدود 50 درصد افزایش یافته و همین امر خلاف قانون خدمات کشوری و اصل 44 قانون اساسی است.

نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد: مطابق قانون خدمات کشوری و اصل 44 قانون اساسی، بودجه پیشنهادی دولت باید در قیاس با سال‌های گذشته کاهش یابد تا بخش خصوصی حضور پررنگ تری در امور کشور داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات با تأکید بر این که بودجه در بخش‌های عمرانی و جاری باید با کاهش اعتبار روبه رو می‌شد، ادامه داد: دولت با اعلام اعتبار بخش عمرانی نشان داد، می خواهد فعالیت های زیرساختی کشور و عمرانی را همچنان بر عهده داشته باشد.

این نماینده با بیان این که در بخش جاری نیز با افزایش اعتبار روبه رو هستیم، گفت: 90 هزار میلیارد تومان بودجه برای بخش جاری کشور نشان از افزایش حجم دولت دارد و این دقیقا خلاف قانون برنامه، اصل 44 و قانون خدمات کشوری است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: قوانین بالادستی به ویژه سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، بر کاهش تصدی دولت و افزایش حضور بخش خصوصی تأکید دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet