ایام محرم 1398
1389/12/01 17:03:17
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار سفیر سنگاپور:

توجه به خواست ملت‌ها لازمه برقراری ثبات و آرامش در منطقه است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با سفیر سنگاپور سیاست جمهوری اسلامی ایران را حفظ ثبات و آرامش و تحکیم امنیت منطقه عنوان کرد و افزود: توجه به خواست ملت ها لازمه برقراری ثبات و آرامش در منطقه است.
توجه به خواست ملت‌ها لازمه برقراری ثبات و آرامش در منطقه است رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با سفیر سنگاپور سیاست جمهوری اسلامی ایران را حفظ ثبات و آرامش و تحکیم امنیت منطقه عنوان کرد و افزود: توجه به خواست ملت ها لازمه برقراری ثبات و آرامش در منطقه است. https://cdn.icana.ir/d/019/279.jpg توجه,به,خواست,ملت‌ها,لازمه,برقراری,ثبات,و,آرامش,در,منطقه,است Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "اونگ کینگ یونگ" سفیر جدید سنگاپور پیش از ظهر امروز -یکشنبه-  با حضور در مجلس شواری اسلامی با "علاءالدین بروجردی" رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون راه های گسترش روابط دوجانبه، مناسبات پارلمانی و تحولات منطقه به بحث و تبادل‌نظر پرداخت.

ابتدا بروجردی با تاکید بر نقش رایزنی ها و مبادله هیات های پارلمانی میان دو کشور در تقویت همکاری های دوستانه بین دو کشور، گفت: باید از ظرفیت های گسترده پارلمان های دو کشور برای تحکیم هرچه بیشتر مناسبات بین دو کشور در همه عرصه ها بهره برد.

وی در همین زمینه بر نقش مهم رایزنی های مجالس دو کشور در مجامع و نهادهای پارلمانی بین المللی و منطقه ای تاکید کرد و افزود: رایزنی مجالس دو کشور در مجامع پارلمانی نظیر مجمع مجالس آسیایی، مجالس کشورهای اسلامی و مجمع اتحادیه بین المجالس نقش مهمی در تحکیم و تقویت همکاری های سیاسی، پارلمانی بین دو کشور دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات اخیر منطقه اشاره کرد و با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران حفظ ثبات و آرامش و تحکیم امنیت منطقه می باشد، افزود: توجه به خواست ملت ها لازمه برقراری ثبات و آرامش در منطقه می باشد و موج بیداری اسلامی در میان ملت های مسلمان را فصل نوینی در تحولات و معادلات منطقه خواهد گشود.

در ادامه این دیدار "اونگ کینگ یونگ" سفیر سنگاپور بر اهیمت توسعه مناسبات دوستانه بویژه همکاری های اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران برای کشورش تاکید کرد و افزود: دو کشور از فرصت ها و امکانات فراوانی برای همکاری دوستانه در عرصه های گوناگون برخوردارند ولی در همین زمینه نقش مجالس را مهم بر شمرد.

سفیر سنگاپور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کشورش تحولات اخیر منطقه را با حساسیت پیگیری می کند، افزود: امیدواریم راه حل برای خروج از بحران اخیر با همکاری کشورهای منطقه پیدا شود.

وی در ادامه تاکید کرد: نقش ایران در برقراری آرامش و خروج از وضعیت فعلی در منطقه بسیار مهم است. امیدوارم در آینده نزدیک دیپلماسی فعال ایران باعث یافتن راه حل مناسب برای وضعیت فعلی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet