ایام محرم 1398
1389/12/01 19:11:01
سرویس سیاسی

ملاقات محقق برجسته فلسطینی با رئیس مجلس شورای اسلامی

منیر شفیق محقق و پژوهشگر برجسته فلسطین بعدازظهر امروز یکشنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس شواری اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.
ملاقات محقق برجسته فلسطینی با رئیس مجلس شورای اسلامی منیر شفیق محقق و پژوهشگر برجسته فلسطین بعدازظهر امروز یکشنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس شواری اسلامی دیدار و گفت و گو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/182.jpg ملاقات,محقق,برجسته,فلسطینی,با,رئیس,مجلس,شورای,اسلامی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این دیدار ابتدا لاریجانی با ارائه تحلیلی از شرایط وتحولات اخیر منطقه‌ای بیداری اسلامی در کشورهای غربی و شمال آفریقا را معلول سلطه تحقیرآمیز غرب علیه مردم این کشورها طی دهه‌های گذشته و اشتیاق به احیای استقلال سیاسی، هویتی واقتصادی در آنها دانست و گفت: نظم نوینی که قدرت‌های سلطه گر در چند دهه قبل بر کشورهای جهان بویژه در جهان سوم حاکم ساختند با شرایط جدید منطقه‌ای در حال عوض شدن است و مردم کشورهای انقلاب خیز منطقه با الهام ازآموزه‌های انقلاب اسلامی ایران در برابر محاکمان وابسته خود دست به قیام زده‌اند.

وی ادامه داد: شکست آمریکا در عراق وافغانستان وشکست رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه علیه غزه طی سال‌های اخیر بسترساز تحولات انقلابی کشورهای منطقه بوده است.

در ادامه این دیدار همچنین منیر شفیق محقق و پژوهشگر برجسته فلسطین با اشاره به تحولات جاری در کشورهای منطقه ازجمله مصر و تونس گفت: آنچه در حال حاضر شاهد آن در منطقه هستیم، پیروزی انقلاب‌ها و تحرکات اسلامی مردمی و شکست رویکردهای طرفدار امریکا و غرب است وموجب انقلاب گری اسلامی همچنان رو به گسترش است.

وی ادامه داد: حاکمان غرب گرای منطقه به نحوی فزاینده شاهد تزلزل حاکمیت خود هستند و آینده درخشانی در انتظار منطقه غربی و خاورمیانه است و تحولات حاوی نوید بخش احیای مجدد وحدت اسلامی در منطقه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet