هدر موبایل
1389/12/01 20:32:03
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با رییس مجلس ملی آکوادور:

تحولات اخیر به نفع همه کشورهای منطقه است

رئیس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز در دیدار رئیس مجلس ملی آکوادور، تحولات اخیر منطقه را انقلاب های عمیق ناشی از نارضایتی مردم کشورهای منطقه از رفتارهای امریکا و نظام های دیکتاتوری خواند و افزود: قطعاً نتیجه این تحولات به نفع مردم کشورهای منطقه خواهد بود.
تحولات اخیر به نفع همه کشورهای منطقه است رئیس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز در دیدار رئیس مجلس ملی آکوادور، تحولات اخیر منطقه را انقلاب های عمیق ناشی از نارضایتی مردم کشورهای منطقه از رفتارهای امریکا و نظام های دیکتاتوری خواند و افزود: قطعاً نتیجه این تحولات به نفع مردم کشورهای منطقه خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/175.jpg تحولات,اخیر,به,نفع,همه,کشورهای,منطقه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، لاریجانی با بیان اینکه وابستگی نظام های حکومتی درمنطقه به امریکا عامل بحران در این کشورها شده است، تصریح کرد: معادلات جدیدی درحال شکل گیری در منطقه است و ملت ها در حال تنفس فضای جدیدی هستند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دوستانه دو کشور گفت: ایران و اکوادور از فرصت های فراوانی برای تقویت همکاری های دوستانه خودبویژه در بخش های صنعت، کشاورزی و بازرگانی برخوردارند.

وی در همین راستا با تاکید بر نقش مهم همکاری های پارلمانی، آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای حمایت از توسعه همه جانبه رابط دو کشور ابراز داشت.

"کوردورو" رئیس مجسل ملی اکوادرو نیز در این ملاقات هدف از سفر خود به کشورمان را توسعه و گسترش هرچه بیشتر مناسبات دوستانه بین دو کشور خواند و افزود: دولت و پارلمان آکوادور از توسعه و تقویت همکاری ها با ایران در همه زمینه ها حمایت می کنند.

وی باتاکید بر نقش برجسته تاریخ، فرهنگ و تمدن ایران در منطقه افزود: دیدگاه های مشترک دو کشور در زمینه های سیاسی و بین المللی زمینه های خوبی برای توسعه همکاری بین دو کشور ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: اکوادور از هر پیشنهادی برای تقویت روابط پارلمانی استقبال می کند.

طرفین در این دیدار ضمن بررسی چشم انداز مراودات دوستانه دو کشور بر اجرای تفاهم نامه های بین دو کشور بویژه در بخش اقتصادی و کشاورزی تاکید کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet