خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/12/02 10:15:27
سرویس سیاسی
ابطحی:

مسلمانان با حفظ وحدت، می‌توانند آمریکا را ضعیف کنند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ضمن اشاره به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید در جهت تضعیف آمریکا به عنوان مشکل اصلی جهان اسلام قدم برداشت، گفت: امام خمینی (ره) در جایگاه سردمداران مبارزه با آمریکا و تضعیف این قدرت استکباری قرار داشتند.
مسلمانان با حفظ وحدت، می‌توانند آمریکا را ضعیف کنند عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ضمن اشاره به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید در جهت تضعیف آمریکا به عنوان مشکل اصلی جهان اسلام قدم برداشت، گفت: امام خمینی (ره) در جایگاه سردمداران مبارزه با آمریکا و تضعیف این قدرت استکباری قرار داشتند. https://cdn.icana.ir/d/019/478.jpg مسلمانان,با,حفظ,وحدت،,می‌توانند,آمریکا,را,ضعیف,کنند Icana

"سیدمحمد جواد ابطحی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: به منظور تضعیف جایگاه قدرت آمریکا باید به دستورات اسلام و پیامبر اکرم در ابعاد مختلف تکیه کنیم.

نماینده مردم خمینی شهر ضمن اشاره به آیه"ولن یجعل اللّه‏ للکافرین علی المؤمنین سبیلا"، تصریح کرد: براساس اصل نفی سبیل، مسلمانان باید از روابطی که موجب تسلط کفار می‌شود، فاصله بگیرند.

وی در ادامه افزود: کشورهای اسلامی نباید به آمریکا وابسته باشند، مردم مسلمان می‌توانند از طریق حفظ استقلال و وحدت، آمریکا را در موضع ضعف قرار داده و مانع تحقق خواسته‌های این کشور شوند.

ابطحی تفرقه افکنی را به عنوان یکی از حربه‌های آمریکا در جهت تضعیف کشورها دانست و گفت: کشورهای اسلامی باید در یک نبرد درازمدت فرهنگی به مقابله با آمریکا بپردازند و آموزه‌های دینی را در سطحی جهانی گسترش دهند.

نماینده مردم خمینی شهر، استفاده از عواملی همچون تفرقه، رواج تفکر غربی و ترک خودباوری را به عنوان شیوه‌های آمریکا به منظور تضعیف کشورهای اسلامی عنوان کرد و افزود: مردم مسلمان با تکیه بر اندیشه‌های اسلامی و ایجاد هوشیاری می‌توانند در مقابله با این ترفندها موفق عمل کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیروز- یکشنبه- در دیدار جمعی از میهمانان و متفکران اسلامی شرکت کننده در بیست و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی، آمریکا را مشکل اصلی دنیای اسلام دانستند و بر تضعیف آمریکا تاکید کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet