خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/12/02 11:51:47
سرویس اقتصادی
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مطرح کرد؛

نفت بشکه‌ای 85 دلار برای بودجه 90

"موسی الرضا ثروتی" با اشاره به تقدیم لایحه بودجه ۹۰ از سوی دولت، از برنامه‌ریزی دولت برای نفت بشکه ای ۸۵ دلار در این لایحه انتقاد کرد و گفت: نفت ۸۵ دلاری برای بودجه سال آینده بلند پروازانه به نظر می‌رسد و امکان محقق نشدن منابع مالی بودجه به علت این برآورد بالا وجود دارد.
نفت بشکه‌ای 85 دلار برای بودجه 90 "موسی الرضا ثروتی" با اشاره به تقدیم لایحه بودجه 90 از سوی دولت، از برنامه‌ریزی دولت برای نفت بشکه ای 85 دلار در این لایحه انتقاد کرد و گفت: نفت 85 دلاری برای بودجه سال آینده بلند پروازانه به نظر می‌رسد و امکان محقق نشدن منابع مالی بودجه به علت این برآورد بالا وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/285.jpg نفت,بشکه‌ای,85,دلار,برای,بودجه,90 Icana

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه شنیده‌ها حاکی از این است که دولت در بودجه سال 90 قیمت هر بشکه نفت را بر پایه 85 دلار حساب کرده است، گفت: میانگین فروش نفت در سالی که گذشت حدود 75 دلار بود و همین موضوع نشان می دهد که برنامه‌ریزی برای نفت 85 دلاری می تواند برای کشور خطرناک باشد و منافع اقتصادی کشور را به خطر بیندازد، البته این موضوعی است که باید در کمیسیون های تخصصی مجلس مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی همچنین افزود: در سال‌جاری فقط 70 درصد بودجه اجرا شده است و همین می‌تواند تجربه‌ای برای دولت باشد تا از بلند پروازی برای تعریف بودجه جلوگیری کند.

بررسی بودجه بصورت چند دوازدهم منتفی نیست

ثروتی همچنین به بررسی لایحه بودجه طبق روال قانونی مجلس و در جلسات فشرده سه نوبته تاکید کرد و گفت: حداقل زمانبندی لازم برای بررسی بودجه 50 روز است، اما در شرایط فعلی ما کمتر از یک ماه وقت داریم.

وی همچنین افزود: چند دوازدهم بررسی کردن بودجه سال آینده منتفی نیست و در صورتیکه در زمان باقیمانده تا پایان سال به نتیجه نرسیم، مجبور خواهیم بود بودجه را بصورت یک دوازدهم یا دو دوازدهم بررسی کنیم.

رشد 15 درصدی بودجه  کشور

نماینده مردم بجنورد، مانه، جاجرم و سملقان با بیان اینکه بودجه سال آتی کشور نسبت به امسال حدود 15 درصد رشد داشته است، افزود: بودجه سال 90  در حدود 176 هزار میلیارد تومان عنوان شده است که این نشان دهنده رشد 15 درصدی در بودجه کشور است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet