هدر موبایل
1389/12/02 13:51:47
سرویس بین الملل
فردا و در دانشگاه تهران صورت می‌گیرد

سخنرانی لاریجانی و حدادعادل در همایش ایران و استعمار انگلیس

رییس مجلس شورای اسلامی فردا (سه شنبه) در دومین همایش ایران و استعمار انگلیس سخنرانی خواهد کرد.
سخنرانی لاریجانی و حدادعادل در همایش ایران و استعمار انگلیس رییس مجلس شورای اسلامی فردا (سه شنبه) در دومین همایش ایران و استعمار انگلیس سخنرانی خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/137.jpg سخنرانی,لاریجانی,و,حدادعادل,در,همایش,ایران,و,استعمار,انگلیس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی فردا با حضور در دومین همایش ایران استعمار انگلیس حضور می‌یابد و سخنران افتتاحیه این همایش خواهد بود.

غلامعلی حدادعادل، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس نیز فردا بعداز ظهر در این همایش به بیان نظرات خود در این خصوص می‌پردازد.

ضعف وضعیت اسنادی در کشور و عدم دسترسی محققان به اسناد و همچنین ضرورت تلاش برای ارتقاء آگاهی جامعه از جمله دلائل برگزاری« همایش ایران و استعمار انگلیس » است.

 برای برگزاری دومین همایش ایران و استعمار انگلیس که روز سوم اسفندماه برگزار می‌شود، دوازده مؤسسه متشکل در مجموعه « مهتاب» شامل: مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، مرکز بررسی اسناد تاریخی، موزه عبرت ایران، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)، مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه، مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی، دفتر ادبیات انقلاب اسلامی حوزه هنری، دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و بنیاد تاریخ انقلاب اسلامی دست اندرکار هستند.

این مؤسسات تلاش کرده‌اند تا اسناد مربوط به تاریخچه روابط ایران و انگلیس را جمع آوری کنند و آنرا در اختیار محققان قرار دهند. در این رابطه یک فراخوان عمومی به محققان، پژوهشگران و علاقه مندان به تاریخ نگاری داده شد و مقالاتی نیز از آنان دریافت گردید.

مقالات دریافتی دو دسته هستند. یک دسته از سوی کسانی نوشته شده‌اند که به فراخوان پاسخ داده اند. از این مجموعه 120 مقاله دریافت شده که این تعداد به وسیله 145 نفر از محققان به رشته تحریر درآمده است. نویسندگان عمدتا ً دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکترا و یا اعضای هیئت علمی دانشگاههای کشور هستند.

دسته دوم محققان شناخته شده ای هستند که مستقیما ً از طرف برگزار کنندگان همایش دعوت به نگارش مقاله شده اند. از میان این عده نیز 45 مقاله دریافت گردیده است.

این همایش یک روزه فردا سه شنبه از ساعت 8 و سی دقیقه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet