شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/12/03 09:37:22
سرویس سیاسی

لغو عضویت نمایندگان منطقه جنوب در پارلمان سودان

دولت سودان پیش نویس قانون اساسی جدیدی را به پارلمان ارائه کرد.
لغو عضویت نمایندگان منطقه جنوب در پارلمان سودان دولت سودان پیش نویس قانون اساسی جدیدی را به پارلمان ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/334.jpg لغو,عضویت,نمایندگان,منطقه,جنوب,در,پارلمان,سودان Icana

به گزارش خانه ملت به نقل از رویترز، پارلمان سودان دیروز دوشنبه عضویت نمایندگان منطقه جنوب این کشور را در این نهاد لغو کرد.
وزیر دادگستری سودان نیز روز گذشته قانون اساسی جدید را به پارلمان تقدیم کرد.
این اقدامات پارلمان سودان که پیش از توافق با منطقه جنوب و بدون مذاکره با دولت محلی آن صورت گرفت احتمالا نارضایتی منطقه جنوب را به همراه خواهد داشت.
طبق توافقنامه ای سال 2005 میان حزب حاکم سودان (حزب کنگره ملی) و حزب حاکم منطقه جنوب (جنبش آزادیبخش سودان) ، کابینه و پارلمان مشترکی تشکیل و منابع نفتی میان آنها تقسیم شد.
در ژانویه گذشته نیز همه پرسی برای استقلال منطقه جنوب سودان برگزار شد که 98 درصد از ساکنین این منطقه به گزینه استقلال رای دادند.
این منطقه قرار است بعد از جولای آینده اعلام استقلال کند.
پارلمان سودان همچنین اعلام کرد در راستای تقسیم قدرت میان شمال و جنوب سودان قبل از زمان از پیش  اعلام شده، منابع نفتی هم می بایست قبل از زمان پیش بینی شده تقسیم شوند.
این موضوع انتقاد تعدادی از نمایندگان پارلمان سودان را به همراه داشت که اعلام کردند اجرای این اقدامات بدون مذاکره و توافق با منطقه جنوب، نارضایتی کابینه این منطقه را به دنبال خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet