حلول ماه ربیع الاول
1389/12/03 10:15:11
سرویس صحن
نایب رییس مجلس:

تنگنای بررسی لایحه بودجه به تاخیر ارائه آن بازمی گردد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده دنا گفت: اگر مجلس در تصویب لایحه بودجه ۹۰ به تنگنای زمانی نبود بخورد، مساله به تاخیر ارائه بودجه از سوی دولت برمی گردد.
تنگنای بررسی لایحه بودجه به تاخیر ارائه آن بازمی گردد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده دنا گفت: اگر مجلس در تصویب لایحه بودجه 90 به تنگنای زمانی نبود بخورد، مساله به تاخیر ارائه بودجه از سوی دولت برمی گردد. https://cdn.icana.ir/d/019/325.jpg تنگنای,بررسی,لایحه,بودجه,به,تاخیر,ارائه,آن,بازمی,گردد Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "ستار هدایت خواه" نماینده دنا و بویراحمد به استناد ماده 216 آیین نامه داخلی تذکر داد و گفت: در طول بعد از انقلاب هچ گاه سابقه نداشته که تصویب بودجه به بعد از عید موکول شود. مردم انتظار دارند حال که لایحه به هر دلیل با تاخیر به مجلس تقدیم شد، نمایندگان آن را به طور ویژه بررسی و تحویل دولت دهند.

وی افزود: رعایت فورجه های زمانی مندرج در ماده 216 آئین نامه داخلی مجلس الزام قانونی ندارد و کمیسیون تخصصی 3 روز و کمیسیون تلفیق 5 روز می توانند پیشنهادهای خود را ارائه دهند. بنابراین هفته آینده جلسه علنی را تعطیل کنید تا کمیسیون های تخصصی و نمایندگان پیشنهادهای خود را به کمیسیون تلفیق ارائه دهند.

نماینده دنا تصریح کرد: همزمان کمیسیون تلفیق نیز تا قبل از دریافت پیشنهادهای کمیسیون های تخصصی به مباحث ابتدایی ورود کند و از پرداختن به موارد غیرضرور بپرهیزد. صحن علنی نیز صبح و شب لایحه بودجه را تصویب و آن را به دولت تحویل دهد.

"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" نایب رییس مجلس که ریاست جلسه علنی امروز را بر عهده داشت، در پاسخ به تذکر هدایت خواه گفت: صحبت های شما در قالب تذکر نباید مطرح می شد بلکه می بایست کتبی می نوشتید و به هیات رئیسه ارائه می کردید.

نماینده قزوین و آبیک افزود: تلاش نمایندگان این است که برای تصویب بودجه که نقشه راه یکسال کشور است در چارچوب آیین نامه و حفظ مصالح عمل شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان و کمیسیون تمام ظرفیت خود رادر این رابطه به کار می گیرند تا روال کار براساس مصلحت کشور پیش رود.

وی اضافه کرد: اگر با وجود همه اقدامات انجام شد مجلس در تنگنای زمانی قرار بگیرد، مساله به تاخیر ارائه لایحه بودجه از سوی دولت برمی گردد.

روز یکشنبه رئیس جمهور با 75 روز تاخیر لایحه بودجه 90 را تقدیم مجلس کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet