خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/12/03 10:25:16
سرویس صحن
ابوترابی در نطق امروز:

دنیای اسلام فریاد رسای پیامبر اعظم را در جهان طنین‌انداز کرده است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز دنیای اسلام فریاد رسای پیامبر اعظم را در جهان طنین انداز کرده است و پیروان رسول اکرم با بازگشت به آموزه‌های حیات‌بخش قرآن زندگی عزت بخش خود را آغاز کرده‌اند،
دنیای اسلام فریاد رسای پیامبر اعظم را در جهان طنین‌انداز کرده است نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز دنیای اسلام فریاد رسای پیامبر اعظم را در جهان طنین انداز کرده است و پیروان رسول اکرم با بازگشت به آموزه‌های حیات‌بخش قرآن زندگی عزت بخش خود را آغاز کرده‌اند، https://cdn.icana.ir/d/019/325.jpg دنیای,اسلام,فریاد,رسای,پیامبر,اعظم,را,در,جهان,طنین‌انداز,کرده,است Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی صبح روز سه شنبه محمدحسن ابوترابی در نطق پیش از دستور خود ضمن تبریک به مناسبت ولادت پیامبر گرامی اسلام گفت: بیداری امت اسلام که از دستاوردهای ارزشمند و ماندگار فریاد بلند عصر معمار کبیر انقلاب بنیانگذار قدس شریف است؛ راه فروپاشی کاخ های ظلم و ستم و مسیر عزت و اقتدار امت اسلام و ذلت نظام سلطه را هموار کرده است.

نماینده مردم قزوین در مجلس ادامه داد: بیداری جهان اسلام که در سایه شناخت اسلام ناب، حقیقت آموزه های قرآن، پیامبر اعظم، اهل بیت آن بزرگوار از ویژگی های ارزشمند عزت بخشی برخوردار است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: نخستین ویژگی بیداری امروز جهان اسلام احیای ارزش های اسلامی و دینی است، ملت اسلام در مسیر احیای آموزه های قرآن کریم و سنت پیامبر اعظم و آموزه های عترت آن بزرگوار گام برمی دارد.

به گفته این نماینده، ویژگی دیگر بیداری امروز جهان اسلام، پیوند ناگسستنی دین با سیاست است؛ امروز مسلمانان با همه وجود دریافته اند که حیات سیاسی آنها در سایه استقرار احکام و آموزه های دینی معنا پیدا می کند.

ابوترابی تأکید کرد: در سایه درخشش تفکر ناب اسلامی که از حنجره خداخواه امام بزرگوار شنیدند و در کلام سخن و رفتار رهبر معظم و فرزانه انقلاب به صورت عینی یافتند بازگشت حیات سیاسی برآمده از آموزه های دینی در دنیای اسلام است.

نایب رئیس مجلس گفت: از ویژگی های دیگر بیداری امت اسلام رویارویی با نظام سلطه دنیای استکبار، استبداد داخلی و استعمار خارجی است.

ابوترابی ادامه داد: این رویارویی امروز نویدبخش این حقیقت است که دنیای اسلام از درون قلمرو استراتژیک غرب خارج شده و به معنای واقعی کلمه در آینده نزدیکی خارج خواهد شد.

وی افزود: فریاد بلند مسلمانان مصر، لیبی و پیروان قرآن در تونس و دنیای اسلام در برابر نظام سلطه پاسخ رسایی است به تحقیر نظام سلطه در طول بیش از 2 قرن تسلط آن ها به جهان اسلام.

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: بیداری جهان اسلام امروز یک جریان و حرکت نوینی را در رویارویی با رژیم صهیونیستی سامان داده است، امروز گفتمان مسلط در برابر رژیم صهیونیستی، گفتمان مبارزه و آتش و مقاومت است و این خیزش دنیای اسلام نویدی است به فروپاشی هر چه زودتر دستگاه متزلزل رژیم صهیونیستی و نظام وابسته آن.

این نماینده ادامه داد: از ویژگی های برجسته بیداری جهان اسلام وحدت و یکپارچگی آنان است، امروز دایره اسلامی از جنوبی ترین قاره آسیا تا دورترین نقطه شاخ آفریقا یک شعار، یک حرکت، یک فریاد را در جهان امروز طنین انداز کرده اند.

ابوترابی گفت: یک صف واحد در زیر سایه قرآن در پناه شخصیت متعالی رسول اکرم اسلام و در سایه احیای آموزه های دینی و اسلامی است، حرکت مزدوران بیگانه در کشورهای اسلامی سرکوب غیرانسانی مسلمانان هیچ دستاوردی برای آنها نخواهد داشت.

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی جنایات غیرانسانی و بی رحمانه حکام لیبی را شدیدا محکوم می کند و از حرکت قدرتمند و عزت بخش ملت مسلمان و هوشمند لیبی با همه وجود حمایت می کنند.

وی افزود: نمایندگان مردم در مجلس از حرکت ملت های مسلمان منطقه، مردم مظلوم تونس، مردم مظلوم مصر، مردم مظلوم بحرین با همه وجود حمایت می کنند و به این حکام گوشزد می کنیم که راه احیای و نجات شما در استماع و توجه به فریاد ملت ها است.

ابوترابی تاکید کرد: باید حقوق ملت ها را پاس دارید، باید به سخن آنها توجه کنید، امروز مصر، مصر حاکمیت اراده ملت هاست این درسی است که ملل منطقه از انقلاب اسلامی آموخته اند.

این نماینده گفت: مردم سالاری برآمده آموزه های دینی استقرار نظام سیاسی متکی بر اراده ملت ها است، اراده ملت های مسلمان در منطقه باید تحقق پیدا کند.

ابوترابی اظهار داشت: مردم عزیز نمایندگان شما با همه وجود جنایات حکام وابسته به غرب را محکوم می کنند.

این نماینده گفت: آنان که تا دیروز در دفاع از دموکراسی و مردم سالاری سخن می گفتند و برای دفاع از حقوق بشر اشک تمساح می ریختند امروز در برابر بمباران هواپیماهای جنگی لیبی سکوت کرده اند، در برابر قتل عام بی رحمانه زنان، مرد، کودک و جوان در این کشور اسلامی لب فرو بسته اند.

نماینده قزوین تأکید کرد: در برابر قیام ملت ها و حقوق مشروع آنها سخن نمی گویند؛ امیدوارم در آینده نزدیک شاهد عزت و پیروزی و عظمت امت اسلام باشیم و همان طور که رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامی اشاره فرمودند رسالت نخبگان، دانشمندان، علمای دین، علمای اسلام در کشورهای اسلامی رسالت خطیری است، باید از این حرکت عزت بخش ملل خویش حمایت کنند چون ستاره های پرفروغی در دنیای اسلام بدرخشند و راه عزت و راه عظمت، پایداری و استقامت را به ملل منطقه نشان دهند و به یاری خدای متعال از این دستاوردهای عظیم حراست کنند.

نایب رئیس مجلس افزود: خون های مقدس و پاک شهدای فرزانه دنیای اسلام مشعل های فروزانی برای استقرار حکومت متکی بر اراده ملت ها و برآمده از آموزه های قرآن است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet