خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/12/03 10:39:31
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه:

نباید به راحتی بازار عراق را از دست بدهیم

رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: اگر مشکلات موجود بر سر راه تجارت با کشور عراق را مرتفع نکنیم، سهم موجودمان از بازار این کشور را هم از دست می دهیم.
نباید به راحتی بازار عراق را از دست بدهیم رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: اگر مشکلات موجود بر سر راه تجارت با کشور عراق را مرتفع نکنیم، سهم موجودمان از بازار این کشور را هم از دست می دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/569.jpg نباید,به,راحتی,بازار,عراق,را,از,دست,بدهیم Icana

جهانبخش امینی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برپایی نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران با محوریت استان کرمانشاه در سلیمانیه عراق، برپایی چنین نمایشگاه‌هایی را گام مهمی در توسعه روابط تجاری بین دو طرف برشمرد و اظهار داشت: اگر می خواهیم سهم‌مان را از بازار عراق بیشتر کنیم باید مشکلات موجود را مرتفع نماییم.

امینی با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر صادرات ما به عراق به چند کالا محدود شده است، گفت: طبق آنچه که در کردستان عراق مشاهده کردیم برخی کشورها و خصوصا ترکیه سهم قابل ملاحظه تری از این بازار را به دست گرفته‌اند و اگر موانع را برطرف نکنیم سهم ما از این بازار روز به روز کمتر می شود.

نماینده مردم کرمانشاه ادامه داد: معتقدم مهمترین مشکل ما سخت گیریهای بی مورد برای فعالیت تجار در مرزهاست که همین باعث بی انگیزگی تجار و صادرکنندگان ما شده است. در مرزهای ما دستگاه‌های متعددی تصمیم گیرند و همین روال کار را طولانی کرده است. باید به هر نحو ممکن این مشکل مرتفع شود تا تجار ما سهل تر به کارشان بپردازند.

امینی افزود: در کنار این موضوع باید به ارتقا کیفیت محصولات صادراتی، بازاریابی در عراق و بسته بندی مناسب‌تر هم بپردازیم.

وی تصریح کرد: تمام مسئولین چه از دولت و چه از مجلس باید با جدیت بدنبال رفع موانع موجود بر سر راه توسعه تجارت کشور با عراق باشند و نباید اجازه بدهیم به راحتی این بازار را در رقابت با دیگر کشورها از دست‌مان برود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet