شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/12/03 11:08:13
سرویس صحن
با تصویب نمایندگان،

نمایندگان محکوم علیه می‌توانند اعاده دادرسی کنند

در ادامه رسیدگی به لایحه نظارت بر رفتار قضات، نمایندگان محکوم علیه می‌تواند نسبت به تمامی احکام محکومیت مجازات درجه پنج به بالا، در صورت وجود یکی از موجبات اعاده دادرسی، درخواست اعاده دادرسی کند.
نمایندگان محکوم علیه می‌توانند اعاده دادرسی کنند در ادامه رسیدگی به لایحه نظارت بر رفتار قضات، نمایندگان محکوم علیه می‌تواند نسبت به تمامی احکام محکومیت مجازات درجه پنج به بالا، در صورت وجود یکی از موجبات اعاده دادرسی، درخواست اعاده دادرسی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/237.jpg نمایندگان,محکوم,علیه,می‌توانند,اعاده,دادرسی,کنند Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت از صحن علنی صبح امروز (سه شنبه سوم اسفند)، نمایندگان مجلس با ماده 38 از گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در ارتباط با لایحه نظارت بر رفتار قضات با 113 رأی موافق، سه رأی مخالف، 9 رأی ممتنع موافقت کردند.

بر اساس مصوبه مجلس، محکوم علیه می تواند نسبت به تمامی احکام محکومیت قطعی یا قطعیت یافته به مجازات درجه پنج به بالا، صادره از دادگاه عالی یا دادگاه عالی تجدیدنظر، در صورت وجود یکی از موجبات اعاده دادرسی، درخواست اعاده دادرسی کند.

در ادامه ماده 38 این لایحه آمده است، این درخواست حسب مورد به دادگاه عالی یا دادگاه عالی تجدیدنظر صادر کننده رأی تقدم و در صورت تجویز اعاده دادرسی از سوی دادگاه یاد شده در همان دادگاه رسیدگی می شود.

در تبصره این ماده تأکید شده که اجرای احکام قطعی شعب دادگاه عالی بر عهده دادسرا است.

همچنین نمایندگان با ماده 39 موافقت نکردند؛ در این ماده آمده است که اجرای احکام قطعی شعب دادگاه عالی بر عهده دادسرا است، از آنجا که نمایندگان نه با این ماده موافقت کردند و نه آن را حذف کردند، پیشنهاد «اجرای احکام قطعی دادگاه های عالی بر عهده دادسرا است» به رأی گذاشته شد که سرانجام با 138 رأی موافق، مصوب شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet