هدر اصلی
1389/12/03 15:09:11
سرویس سیاسی

موافقت پارلمان استرالیا با ایجاد مرکز دفن زباله‌های هسته ای

پارلمان استرالیا طرحی را تصویب کرد که به موجب آن اجازه ایجاد مرکزی برای انباشت و ذخیره زباله‌های رادیو اکتیو صادر خواهد شد.
موافقت پارلمان استرالیا با ایجاد مرکز دفن زباله‌های هسته ای پارلمان استرالیا طرحی را تصویب کرد که به موجب آن اجازه ایجاد مرکزی برای انباشت و ذخیره زباله‌های رادیو اکتیو صادر خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/578.jpg موافقت,پارلمان,استرالیا,با,ایجاد,مرکز,دفن,زباله‌های,هسته,ای Icana

به گزارش خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، "مارتین فرگوسن" وزیر منابع انرژی استرالیا درباره تصویب طرح اجازه ایجاد مکانی برای انباشت و ذخیره زباله‌های رادیو اکتیوی در پارلمان این کشور گفت: استرالیا از سال 1988 به‌ دنبال تخصیص مکانی برای انباشت این زباله‌هاست.
هم‌اکنون زباله‌های رادیو اکتیو نیروگاه‌های هسته‌ای استرالیا در مکانی در شمال شرقی این کشور دفن  و انباشت می‌شود.
مشکل سازترین بخش انرژی هسته‌ای، زباله‌های اتمی آن است. علی رغم ده‌ها سال تحقیقات مستمر در این زمینه، هنوز هیچ راهی برای دفن و انبار زباله های هسته ای پیدا نشده تا با سلامت انسان و حفظ طبیعت همراه باشد.
زباله های رادیو آکتیوی از همان مراحل ابتدایی تولید انرژی هسته‌ای، یعنی از زمان استخراج اورانیوم از معادن تا نابودی مراکز هسته‌ای تولید می‌شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet