هدر اصلی
1389/12/03 13:10:14
سرویس صحن
با تصمیم امروز نمایندگان مجلس

دادگاه عالی مسئول رسیدگی به صلاحیت قضات شد

با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رسیدگی به صلاحیت قضاتی که صلاحیت آنها طبق موازین شرعی و قانونی مورد تردید قرار بگیرد به عهده دادگاه عالی رسیدگی به صلاحیت قضات است.
دادگاه عالی مسئول رسیدگی به صلاحیت قضات شد با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رسیدگی به صلاحیت قضاتی که صلاحیت آنها طبق موازین شرعی و قانونی مورد تردید قرار بگیرد به عهده دادگاه عالی رسیدگی به صلاحیت قضات است. https://cdn.icana.ir/d/019/239.jpg دادگاه,عالی,مسئول,رسیدگی,به,صلاحیت,قضات,شد Icana

 

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز سه شنبه و در ادامه بررسی جزییات لایحه نظارت بر رفتار قضات ماده 45 این لایحه را با 126 رای موافق، 1 رای مخالف و 1 رای ممتنع از مجموع 198 نماینده حاضر به تصویب رساندند.

براساس این ماده رسیدگی به صلاحیت قضاتی که صلاحیت آنان طبق موازین شرعی و قانونی از ناحیه مقامات مصرح در این قانون مورد تردید قرار گیرد با دادگاه عالی رسیدگی به صلاحیت قضات است. صلاحیت قاضی می تواند توسط رئیس قوه قضاییه، رئیس دیوان عالی کشور، دادستان کل کشور، روسای شعب دادگاه عالی و تجدیدنظر آن، دادستان انتظامی قضات و رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح نسبت به قضات آن سازمان مورد تردید قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet